Park Rokytka

Developerská společnost Crescon chystá nízkoenergetický projekt Park Rokytka, který vyroste v Praze 9-Vysočanech. Pětipodlažní dům se třemi schodišťovými sekcemi obohatí nabídku nového bydlení v této lokalitě o 45 komfortních bytových jednotek. Projekt má vydané stavební povolení a developer plánuje zahájit jeho výstavbu na začátku roku 2017. S dokončením a kolaudací pak počítá na podzim 2018.

Za architektonickým konceptem projektu stojí Jaroslav Daďa ze studia AteliérDaďa architekti, který vycházel z tvaru a orientace pozemku ke světovým stranám. Výsledkem je návrh pětipodlažního objektu s protáhlým obdélníkovým půdorysem, jenž je rozdělený na tři části se samostatným výtahem a schodištěm. „Na severní stranu jsou orientované vstupy a ložnice, k jihu velké prosklené plochy, balkony a terasy v rámci ustupujících horních pater. Na jižní stranu jsou obráceny také předzahrádky bytů v prvním nadzemním podlaží, které přecházejí v zatravněnou plochu parcely. Fasády tvoří světle šedá omítka, obklad z barevných deskových materiálů nebo tmavě šedá strukturovaná omítka,“popisuje architektonický návrh projektu Jan Jerie. K budově patří rovněž podzemní podlaží, kde noví majitelé naleznou 48 parkovacích míst a komor pro všechny bytové jednotky.

Energeticky úsporné byty v projektu Park Rokytka jsou navržené v dispozicích 1 + kk až 4 + kk a velikostech 39 m² až 103 m². Ke každému z nich náleží předzahrádka, balkon nebo terasa, v případě nejvyššího, pátého podlaží, v němž se nacházejí pouhé čtyři bytové jednotky, střešní terasa. V interiérech je důkladně oddělena privátní a společenská zóna a nechybí ani dostatek úložných míst – prostor pro instalaci vestavěných skříní a dvě komory – jedna v interiéru a jedna v podzemním podlaží. Ke standardnímu vybavení bytů dále patří dřevěné plovoucí podlahy, kvalitní keramická dlažba a obklady v koupelně nebo sanitární keramika a baterie od renomovaných výrobců.

Park Rokytka
Investor: Za Lidovým domem s.r.o.
Developer: CRESCON, a. s.
Generální arch. a projektant: Ing. arch. Jaroslav Daďa
Počet bytových jednotek: 45
Velikost bytových jednotek: 39 m² – 103 m²
Dispozice bytových jednotek: 1+kk, 2+kk, 3+kk, 4+kk
Počet parkovacích míst: 48
Energetická třída: B 
 
Park Rokytka
Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.
tisková zpráva, Stavbaweb

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*