Parkovací dům Petržílkova

(ČTK) – Pražský magistrát získal stavební povolení na vybudování parkovacího domu v Petržílkově ulici v Praze 13. Na jednání zastupitelů dne 19. března 2020 to řekl primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Kapacita parkoviště bude 360 míst, z nichž část bude sloužit místním obyvatelům a část jako záchytné parkoviště P+R. Výstavbu domu dnes schválili pražští zastupitelé. Náklady jsou odhadnuty na 278 milionů korun bez DPH a dokončen má být do poloviny roku 2022. Praha má dlouhodobě potíže s nedostatkem míst na záchytných parkovištích.

Parkovací dům bude stát nedaleko stanice metra B Nové Butovice a bude mít několik pater. Jeho stavba podle dokumentu sníží množství dopravy v okolních ulicích a přispěje tak ke zlepšení životního prostředí, kdy se sníží množství emisí i hlučnost. Dům omezí popojíždění řidičů při hledání parkovacího místa a ubude případů parkování vozidel na nevhodných místech.

Hlavní město připravuje stavbu osmi domů pro potřeby P+R záchytných parkovišť, které by měly celkem pojmout téměř 5000 aut. Letos by se měly začít stavět dva, kromě toho v Nových Butovicích také na Černém Mostě. Zároveň magistrát plánuje letos zahájit stavbu dvou klasických záchytných parkovišť v Kyjích a v Hostivaři, celkem jich připravuje rovněž osm.

V Praze je asi 20 záchytných parkovišť P+R. Umístěna jsou u stanic metra, autobusů, tramvají, případně vlaků. Do hlavního města ale přijíždí stále více přespolních. Kromě chystaných staveb chce město také zvětšit například 90místné parkoviště v Praze 6 v Tobrucké ulici. Na konci loňského roku pak bylo otevřeno P+R parkoviště Běchovice-střed.

Doplněno Stavbaweb:

Projekt najdete na stránkách arch. Marka Jedlinského ZDE.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*