Pasivní domy v obci Koberovy

Ve čtvrtek 8. června 2017 si společnost Atrea připomněla deset let od vzniku lokality domů Atrea v obci Koberovy, kde vyrostl unikátní soubor 13 pasivních dřevostaveb. Mezi nimi je i první energeticky nulová budova v České republice.

Akce, jejíž součástí byla panelová diskuze na téma Vize 2020 a odborné fórum, se zúčastnili přední čeští odborníci a akademici z oblasti architektury, energetické efektivnosti budov, a udržitelného stavebnictví. Nechyběli zástupci stavební fakulty ČVUT, Centra pasivního domu, Státního fondu životního prostředí ani zástupci médií. „Po deseti letech od výstavby, se prokázala nejenom skvělá funkčnost těchto domů, ale navíc stále vypadají tyto dřevostavby dobře i navenek,“ říká Petr Morávek, hlavní projektant, iniciátor celého projektu a jednatel společnosti Atrea.

Kdo by si chtěl vyzkoušet víkendový pobyt v pasivním vzorovém domě, má možnost v obci Koberovy, která se nachází v srdci Českého ráje. Užije si komfortu v blízkosti atraktivní přírodní lokality a může se nechat inspirovat současnými trendy v bydlení a otestovat nastupující technologie, mezi které patří rekuperační jednotky, tepelná čerpadla nebo fotovoltaika.
Více informací získají zájemci na internetových stránkách www.domyatrea.cz.

tisková zpráva


Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Není třeba uvádět, že jde u fotovoltaiky, tepelných čerpadel nebo rekuperace o nastupující technologie, že ne? Jsou tu již desítku let a některé i déle, snad jen rekuperace úro RD nebyla nijak rozšířena, neboť souvisí právě s pasivními domy, případně nulovými.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*