Patero pravidel snadné a efektivní rekonstrukce

Stavba sádrokartonových příček je již dlouhou dobu považována za nejefektivnější způsob při různých formách rekonstrukcí. Jde nejen o moderní stavební materiál, který se snadno dopravuje na místo určení, ale také přináší výhody spojené se suchou výstavbou. Výhodou sádrokartonových příček je také váha a skvělé zvukově-izolační vlastnosti.

Stavební příčka může být zhotovena z různých materiálů a plnit rozličné funkce. Hlavním účelem je rozdělení nebo alespoň rozčlenění vnitřního prostoru. Prostor může být rozdělen nejen pevnými příčkami, které jsou umístěny nastálo, ale rovněž příčkami mobilními, které se dají dle potřeby posouvat či přestavovat. Další výhodou je jejich zvuková izolace. Sádrokartonové příčky jsou v dnešní době velmi sofistikované. Existují systémy pro svislé, vodorovné i šikmé stavební konstrukce a výrobci přicházejí s neustálými inovacemi, které montáž příčky výrazně usnadňují.
Na trh v současné chvíli vstoupila novinka v oblasti ocelových profilů pro sádrokartonové příčky od společnosti Lindab s názvem Lindab RdBX. Systém Lindab RdBX přichazí s revolučním řešením které usnadňuje a urychluje osazení C stojek do vodících U profilů.
Inovace standardní stojky spočívá v použití klapky v její horní a dolní části. Tato klapka, umožní ukotvit stojku na místě, bez použití nářadí a mnohem rychleji, než je tomu u standardních profilů.
Další inovací je možnost používat tyto profily jako teleskopické, díky tomu se snadno a rychle dosáhne požadované délky profilu a to bez nutnosti řezání a přesného zaměření. To je velkou výhodou především u příček s proměnnou výškou (podkroví, halové systémy atd.).

Funkčnost systému jsme chtěli prověřit také u odborníků a zjistit tak, jak se jim s novými profily pro sádrokartonové příčky bude pracovat v praxi. Za tímto účelem byly osloveny montážní firmy a jejich zástupci, kteří profil RdBX otestovali.

„Možnost použití teleskopického profilu RdBX velmi vítám, protože sám moc dobře vím, jak je složité přizpůsobit délku „obyčejného“ profilu v místnosti se šikmými stropy. Například při vybudování příčky v podkrovní místnosti se profily musí nejdříve měřit a poté řezat. U profilu RdBX stačí dva profily zasunout do sebe nastavit požadovanou délku a poté zafixovat klapkou, navíc zde odpadá další krok a to kotvení pomocí perforačních kleští nebo vrutů,“ popisuje práci s novým systémem pan Stanislav, konstruktér oslovené firmy.

„Občas se stává, že už ukotvené profily potřebuji posunout nebo malinko doladit podle desky. Příjemně mě překvapil fakt, že i toto je dík systému kotvení u Lindab RdBX možné, jelikož se stojky dají jednoduše posunout tak aby osa byla na hraně sádrokartonové desky,“ říká pan Stanislav.


Příjemnou změnou pro pracovníky je také možnost kotvit profily ve vzpřímené poloze, čímž je redukována námaha svalů a kloubů, což je příjemným ulehčením při fyzicky namáhavých rekonstrukčních pracích.


Pro snadnější orientaci bylo sestaveno praktické patero rad, které souhrnně vysvětlují možnosti použití profilu Lindab RdBX a jeho dalších výhod.

PROČ se při rekonstrukci rozhodnout právě pro sádrokartonovou příčku
V případě, že jste se rozhodli dělit místnosti vašeho bytu a není z jakéhokoliv důvodu možné příčku vyzdít z cihel, je nejjednodušší smontovat sádrokartonovou příčku, která je upevněná na ocelových profilech. Každý správný kutil ví, že trocha zručnosti při těchto úkonech v člověku být musí, ovšem u profilu Lindab RdBX je to opravdu vše, co potřebujete. Jednoduchost instalace tohoto profilu vás opravdu překvapí.

JAKÉ VÝHODY má profil Lindab RdBX
U standardních profilů, které byly dosud na našem trhu prodávány, potřebujete k jejich smontování různé sady nářadí. Jejich použití ale u nových profilů RdBX zcela odpadává a navíc se čas, který nad ukotvováním strávíte, zredukuje na polovinu! Použití tohoto profilu z kvalitní oceli vystihují tři slova — položit, zaklapnout, hotovo. Dokonce má profil také tu výhodu, že se při ní montér fyzicky nijak nenamáhá. K zaklapnutí stojek může použít jakoukoliv pevnou násadu, proto se nemusí ani ohýbat, či se jakkoliv natahovat ke stropu pro ukotvení stojky v její vrchní části.

JAK profil použít
Díky klapce v horní a dolní části se stojka jednoduše ukotví na vytyčeném místě bez použití jakýchkoliv nástrojů nebo spojovacího materiálu. Úplně postačí předem vyklopenou klapku zacvaknout a celý profil pevně drží na svém místě a je připraven na další postup montáže příčky — pokládání sádrokartonových desek. Pokud budete chtít později již zafixované stojky rozměrově doladit, není to žádný problém. Díky svému preciznímu systému kotvení RdBX můžete se stojkami jakkoliv dále manipulovat, aniž byste jej nějakým způsobem poškodili.


KDE lze profil použít
Profil lze velmi jednoduše použít nejen v klasicky řešených prostorách, ale také tam, kde je výška velmi specifická — například půdní prostory, haly s šikmým stropem a podobně. Nové profily Lindab RdBX jsou teleskopicky řešené, proto nemusíte nic vyměřovat ani řezat. Úplně postačí vysunutím profilu nastavit výšku a klapkou zajistit profily proti posunutí.


ZA KOLIK
I přes velký přínos, co se jednoduchosti a úspory času týče, zůstává produkt RdBX v příznivé cenové relaci tak, aby si jej mohl dovolit opravdu každý. Na cenu se informujte u společnosti Lindab — divize profil. www.lindab.cz

Tisková zpráva, 8. července 2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*