Pavilon ekologické výuky v areálu Ekocentra — zahrada Domu dětí a mládeže v Mladé Boleslavi

Investorem je město Mladá Boleslav, realizaci stavby zajišťuje firma Limistav s. r. o., která zvítězila ve výběrovém řízení. Projektová dokumentace je zpracována podle návrhu firmy BP projekt s. r. o. (doplněno Stavbaweb).


(ČTK) –
Mladá Boleslav dokončuje stavbu pavilonu ekologické výuky pro pořádání vzdělávacích programů a přírodovědných kroužků. Stavba za více než 15 milionů korun bude dokončena s asi měsíčním zpožděním tento měsíc, řekl ČTK tiskový pracovník města Pavel Šubrt. Většinu nákladů uhradí dotace z evropských fondů.

Nový pavilon se dokončuje v areálu Domu dětí a mládeže v Jaselské ulici. Původní vstupní objekt se zboural a na jeho místě stojí nový pavilon. Děti ho začnou využívat od nového školního roku. "Vzhled celé budovy je úplně jiný. Byla to zchátralá přízemní budova a teď je to poměrně architektonicky zajímavý objekt, který bude mít i zajímavě řešenou fasádu a terasu. Stavba bude také masivnější," řekl ČTK Šubrt. Dokončení prací se podle něj asi o měsíc zdrželo kvůli zchátralé zdi poblíž objektu, která se musela zbourat.

Moderní areál se dvěma novými učebnami by měl nabídnout komfortní zázemí pro pořádání vzdělávacích programů a přírodovědných kroužků a zároveň bude nyní moci přírodovědné kroužky navštěvovat více dětí. Jeho součástí bude i kavárna, která byla také v původní budově. Práce zahrnují i vybudování nových příjezdových cest, zpevnění ploch a opravy v dalších budovách areálu.

Doplněno Stavbaweb:

Stavba nového pavilonu ekologické výuky v areálu Domu dětí a mládeže v Jaselské ulici v Mladé Boleslavi začala 19. srpna 2013. Dokončení stavby bylo plánováno na 1. 5. 2014.
Realizací tohoto projektu vznikne moderní areál se dvěma novými učebnami, který nabídne komfortnější zázemí pro pořádání vzdělávacích programů a přírodovědných kroužků. A především prostory pro více dětí, které budou moci tyto kroužky navštěvovat a prohlubovat tak vztah k živé přírodě téměř uprostřed centra města.
Rekonstrukcí stávajících prostor a nově vybudované příjezdové cesty a zpevněných ploch v celém areálu se zlepší dosud nevyhovující podmínky nejen pro zaměstnance, ale také pro dětské návštěvníky a jejich rodiče. Realizace projektu za více jak 15 mil. Kč probíhá za pomocí dotace z ROP NUTS 2 Střední Čechy.

zdroj: www.mb-net.cz

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*