PechaKucha Night Ostrava #2

Pokračování zábavné noci plné architektury, designu, grafiky, fotografie a umění!
Druhou PechaKucha Night Ostrava bude hostit klub Fabric.
4.12.2010
Organizátoři ostravské PechaKucha Night tento týden oznámili místo pořádání prosincového pokračování této noci setkávání zajímavých nápadů a osobností nejen z architektury a designu. Po prostorách Provozu Hlubina, které se během konání první srpnové akce kompletně naplnily, se tento nevídaný formát večera přesouvá 4. prosince do klubu Fabric. Zde se představí mimo jiné i studio OFICINA, autoři vizuálního stylu stanice Prima COOL.


„PechaKucha Night je o kreativitě, nápadech a nových úhlech pohledu, proto jsme se rozhodli obměňovat i místo pořádání. Chceme účastníky překvapovat ostravskými možnostmi. “ říká Martin Lindovský, jeden z organizátorů akce. K prostorám samotným dodává: „Nemohli jsme si přát zajímavější úvodní lokaci než je areál Dolních Vítkovic. Z Provozu Hlubina dýchala atmosféra a historie Ostravy, klub Fabric však ukazuje, co se dá v Ostravě na odkazu této historie vybudovat.“

Organizátor tím poukazuje na fakt, že Fabric, v současnosti asi nejznámější ostravský klub, vznikl z kolejového depa a ostravské kultury neznalý pozorovatel by nečekal v nitru industriálně působícího domu z červených cihel rekonstruovaný interiér a moderní zázemí. Právě technické zázemí a oproti Provozu Hlubina větší kapacita byly vedle symboliky důležitými kritérii výběru místa konání. „Klub Fabric je rozhodně výzvou. Uspořádat kulturní akci o vizuálním umění v tanečním klubu není běžné. Pro nás znamená Fabric ale hlavně vysoko nastavenou laťku k tomu dostát jeho mnohaleté historii na poli ostravské kulturní scény.“ vysvětluje Lindovský.

Vysokou laťku naznačují i potvrzení hosté. Kromě studia OFICINA, autorů vizuálu PRIMA COOL, který posbíral mnoho ocenění u nás i ve světě, se mohou účastníci těšit také na architekta Adama Gebriana, fotografy ze skupiny Boys Play Nice či designem porcelánu proslaveného Daniela Piršče, jemuž nemoc nedovolila vystoupit na první PechaKucha Night v Ostravě.


PechaKucha Night je postavena na formátu prezentací 20×20. Každá prezentace má přesně 20 snímků a každý z nich je komentován přesně 20 vteřinami. Prezentující tak publikum nenudí přílišnými detaily a technikalitami, ale spíše představuje nové ideje a koncepty, což otevírá akci široké veřejnosti. Se všemi prezentujícími mají účastníci možnost neformálně diskutovat po skončení prezentací, PechaKucha Night je totiž hlavně o inspirativní atmosféře, o prostoru pro potkávání lidí a nápadů.

nbsp; Promo PechaKucha Night Ostrava 


Zdroj: organizátoři PechaKucha Night Ostrava
http://www.pkno.cz


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*