Dvorní architekt u Černínů a dalších šlechtických rodů řídil výstavbu pražských šlechtických paláců. Na Hradčanech a Malé Straně projektoval například Lobkovický, Lichtenštejnský a Kaiserštejnský palác, úpravu zahrad v okolí Pražského hradu a ve spolupráci se Santinim vtiskl novou tvář Ledeburské zahradě.
Roku 1706 byl jmenován vrchním pražským pevnostním stavitelem.
Řím/Praha 12. března (ČTK) – Před 290 lety, 13. března 1720, v Litomyšli zemřel italský architekt působící v Čechách Giovanni Battista Alliprandi. Vedle Jana Blažeje Santiniho-Aichela a Kryštofa Dientzenhofera je považován za nejvýznamnějšího architekta vrcholného baroka na území Čech.
Vzdělání získal rodák z Lombardie, narozený patrně v roce 1665, ve Vídni u F. Martinelliho. Jeho činnost v Čechách je doložena rokem 1690, kdy pracoval jako polír. Coby dvorní architekt u Černínů a dalších šlechtických rodů řídil výstavbu pražských šlechtických paláců. Na Hradčanech a Malé Straně projektoval například Lobkovický, Lichtenštejnský a Kaiserštejnský palác. Nepohrdl ani úpravou zahrad v okolí Pražského hradu, ve spolupráci se Santinim vtiskl novou tvář Ledeburské zahradě.
Roku 1706 byl jmenován vrchním pražským pevnostním stavitelem. V tomto období představil například výtvarný návrh dodnes stojící Písecké brány nedaleko Belvederu. Dále navrhoval především zámeckou architekturu například v Liblicích u Mělníka, Hoříně a Kosmonosech. Byl také autorem špitálního kostela Nejsvětější Trojice v barokním areálu Kuks nebo úprav na opočenském zámku za panství Colloredů.
O tom trojskle nepochybuji. Na to jsem rozhodnutý na 100%, aspoň v tom mám jasno na začátek. Ale vypadá to…
To tlumení zvuku je tam docela slušné, co tak koukám.
I to byl důvod, proč jsme si na stavbu domu vybrali právě cihly Heluz. Jasně, šlo hlavně o ty technické…
Petr Vybrali jsme ho hlavně kvůli lepší tepelné izolaci – v zimě je u oken znatelně tepleji a v létě…
Je fajn vidět, že společnost HELUZ IZOS nabízí nejen širokou škálu izolačního zasklení, ale také nástroje, které usnadňují výběr —…