Dvorní architekt u Černínů a dalších šlechtických rodů řídil výstavbu pražských šlechtických paláců. Na Hradčanech a Malé Straně projektoval například Lobkovický, Lichtenštejnský a Kaiserštejnský palác, úpravu zahrad v okolí Pražského hradu a ve spolupráci se Santinim vtiskl novou tvář Ledeburské zahradě.
Roku 1706 byl jmenován vrchním pražským pevnostním stavitelem.
Řím/Praha 12. března (ČTK) – Před 290 lety, 13. března 1720, v Litomyšli zemřel italský architekt působící v Čechách Giovanni Battista Alliprandi. Vedle Jana Blažeje Santiniho-Aichela a Kryštofa Dientzenhofera je považován za nejvýznamnějšího architekta vrcholného baroka na území Čech.
Vzdělání získal rodák z Lombardie, narozený patrně v roce 1665, ve Vídni u F. Martinelliho. Jeho činnost v Čechách je doložena rokem 1690, kdy pracoval jako polír. Coby dvorní architekt u Černínů a dalších šlechtických rodů řídil výstavbu pražských šlechtických paláců. Na Hradčanech a Malé Straně projektoval například Lobkovický, Lichtenštejnský a Kaiserštejnský palác. Nepohrdl ani úpravou zahrad v okolí Pražského hradu, ve spolupráci se Santinim vtiskl novou tvář Ledeburské zahradě.
Roku 1706 byl jmenován vrchním pražským pevnostním stavitelem. V tomto období představil například výtvarný návrh dodnes stojící Písecké brány nedaleko Belvederu. Dále navrhoval především zámeckou architekturu například v Liblicích u Mělníka, Hoříně a Kosmonosech. Byl také autorem špitálního kostela Nejsvětější Trojice v barokním areálu Kuks nebo úprav na opočenském zámku za panství Colloredů.
Kde jsou tyče na sjíždění o patro níž?
Minimalistické, ale praktické. Taková ideální kombinace pro rodinný život. A ta krytá terasa vypadá podle popisu parádně :-)
Zní to jako velmi promyšlený návrh. Máme podobně svažitý pozemek, tak mě inspiruje, že i takové místo má velký potenciál!
Je to moc krásný projekt :-) A ten důraz na orientaci místností podle světových stran..To dělá v každodenním životě obrovský…
Musím potvrdit..žádná plíseň, žádné tepelné mosty. Funguje skvěle!