Přednáška: CYRIL ŘÍHA, K čemu je dobrý mezioborový pohled z ptačí perspektivy na současná města?

VVP AVU Vás srdečně zve na poslední přednášku z jarního cyklu "Středy na AVU":
ve středu 9-5-2012, od 18:00
aula Akademie výtvarných umění v Praze (3. patro)
U Akademie 4, Praha 7


CYRIL ŘÍHA:
K ČEMU JE DOBRÝ MEZIOBOROVÝ POHLED Z PTAČÍ PERSPEKTIVY NA SOUČASNÁ MĚSTA?

 

Cyril Říha z Centra pro teoretická studia AV ČR a UK v Praze představí dva ne zcela běžné pohledy na město: perspektivu makroskopickou, tedy to, co vše nám mohou ukázat satelitní snímky o základních charakteristikách a (leckdy) pozoruhodných pravidelnostech současných měst, a perspektivu trans-disciplinární, která využívá znalostí z oborů, jako je ekologie, fyzika či ekonomie, pro zkoumání města. Tyto neběžné pohledy mají pomoci poskytnout nové odpovědi na docela běžné otázky, které si v souvislosti s našimi městy klademe: Kde je nejvíc velkých měst? Kolik energie se spotřebuje ve městech? Jaká je v nich role prázdného prostoru? Postrádají velká města zeleň? Co je špatného na dopravních zácpách?

Přednášku můžete vidět také on-line na portálu ČT 24 nebo na stránkách iVysílání České televize: http://www.ct24.cz/kultura/kultura-on-line/stredy-na-avu/, kde bude později archivovaná.

Technická podpora Diglab AVU.

Předchozí přednášky z cyklu Středy na AVU můžete vidět zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10000000006-stredy-na-avu/

Program celého cyklu pro jarní semestr 2011/2012 naleznete na stránce http://vvp.avu.cz/

Těšíme se na Vás!
VVP AVU
Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*