Přednáška: Farshid Moussavi (FMA)

Na závěr přednáškové série November Talks vystoupí v pondělí 27. 11. 2017 v 18:30 v Betlémské kapli britská architektka Farshid Moussavi, spoluzakladatelka londýnského ateliéru Foreign Office Architects (FOA).

O přístavním terminálu v Yokohamě (2000–02) od FOA prohlásil britský kritik architektury Jonathan Glancey: „Podařilo se postavit dům, o kterém se doposud pouze mluvilo.“

Informace o přednášejícím:
Farshid Moussavi je architektka, vedoucí kanceláře Farshid Moussavi Architecture (FMA) a profesorka Harvardské university. Na přelomu století spoluzaložila se svým tehdejším manželem Alejandro Zaera-Polem londýnský ateliér Foreign Office Architects (FOA), který se proslavil jako jedna z nejkreativnějších kanceláří – zahrnující jak architekturu, urbanismus, tak tvorbu krajinářskou. Farshid Moussavi získala vzdělání na Harvard’s Graduate School of Design, University College London a Dundee University, vyučuje a externě působí na mnoha akademických institucích po celém světě. V roce 2015 byla zvolena členkou Královské akademie umění v Londýně. Ve třech významných publikacích – Function of Ornament, Function of Form a Function of Style – rozvádí svůj výzkum a výuku na Harvardu.
http://www.farshidmoussavi.com/

Cyklus je součástí série “November Talks” (Listopadové promluvy), který 12. rokem organizuje nadace Sto-Stiftung na šesti předních evropských školách architektury. Na FA ČVUT se koná třetím rokem.

„Hledali jsme mezi řečníky, kteří v rámci tohoto přednáškového cyklu již vystoupili na jiných školách. Co je spojuje? Pracují v mezinárodních souvislostech, řada z nich učí na zahraničních školách. Propojení česká architektura potřebuje jak sůl,“ vysvětluje prof. Zdeněk Zavřel, proděkan pro zahraniční vztahy FA ČVUT.

Přednáška se bude konat v Betlémské kapli, Betlémské nám. 255/4, Praha 1 – Staré Město.
Vstup na přednášku je volný, bezbariérový.

Více informací o přednáškovém cyklu najdete na: https://fa.cvut.cz/Cz/Fakulta/ZpravyZFA/NovemberTalks17

podle podkladů pořadatele

Související články:

November Talks  16.10.2017
Jacob van Rijs: Architektura velkorysých gest  3.11.2017
Přednáška: Rainer Mahlamäki – Lahdelma & Mahlamäki Architects  10.11.2017
Přednáška: Kees Christiaanse – KCAP  15.11.2017

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*