Přestavba bytu

Přestavba půdy, která s myšlenkou vestavění bytu fungovala mnoho let jako skladiště, byla výzvou především kvůli špatnému stavu jednotlivých konstrukcí, ať už stropních nebo stěnových. Všechny neočekávané problémy, které s sebou podobná zadání u více než 250 let staré stavby nesou, se podařily vyřešit a my jsme měli možnost navrhnout prostorný světlý byt pro mladou rodinu.
Hlavní myšlenkou návrhu bylo vytvoření výrazného společenského prostoru, který bude splňovat nároky klientů na bohatý společenský život, vytvoření variabilní dětské herny a úprava ložnicové a koupelnové části tak, aby působily čistě a prostorně. Zároveň jsme přemýšleli nad další fází úpravy, k níž dojde v příštích letech. Zpřístupní další podlaží půdy, vzniknou tu dětské pokoje s vlastním hygienickým zázemím. Dispoziční úpravy tedy respektovaly i možnost rozšíření celého prostoru.
Při ztvárnění interiéru jsme využili jednoduché linie a dubové dřevo v kombinaci se sklem a bílým nábytkem. Na míru zpracované výplně dveřních otvorů pak doplňují čistý, volně proplouvající prostor. Světlý kuchyňský kout je doplněn designovými prvky, stejně tak hlavní obytnou část doplňují originální kousky nábytku, jejichž výběr mělo na starosti studio Eklektik. Samotný obývací pokoj zakončuje stupňová platforma, kombinující možnost sezení, knihovny a úložného prostoru s možností odpočinku na úrovni parapetu okna s výhledem na střechy historického jádra města. Koupelna je vybavena velkou volně stojící vanou, která dominuje prostoru, který je opět doplněn originálním nábytkem a podtržen výběrem výrazné dlažby.
Autorská zpráva
Foto: Václav Novák


Architekt: UYO architekti s.r.o. – Ing. arch. Jan Skoumal, Ing. arch. Adam Zezula, Ing. arch. Jaroslava Brhelová
Rozloha: 120 m2

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*