Pevná a tvrdá = deska Diamant

Fotogalerie ke článku (4)

Knauf - deska Diamant

Knauf - deska Diamant

Knauf - deska Diamant

Knauf - deska Diamant

Knauf - deska Diamant

Knauf - deska Diamant

Knauf - deska Diamant

Knauf - deska Diamant
Celá fotogalerie (4)

Nová protipožární impregnovaná deska DIAMANT z produkce firmy Knauf.


„Tvrdost a pevnost“,
to jsou charakteristické vlastnosti nové sádrokartonové desky z produkce firmy Knauf. Vylepšená deska s výstižným názvem „DIAMANT“ snese díky svým unikátním povrchovým vlastnostem přirovnání s tvrdostí vzácného přírodního kamene.

Nová protipožární impregnovaná deska DIAMANT vyniká zvýšenou pevností a tvrdostí povrchu při standardním zpracování, ale ve srovnání s běžnými deskami typu DF nabízí navíc vylepšené zvukově izolační vlastnosti. Konkrétně v případě jejího použití se standardními profily může být dosaženo snížení hladiny hluku až o 8 dB, a to zejména v pásmech lidské řeči (125—1000 Hz). Tím lze dosáhnout subjektivně lepší akustické pohody u dělených místností. Deska DIAMANT umožňuje také oproti běžným deskám zavěšení těžších předmětů, tj. do 55 kg. Deska má vysokou houževnatost, ale lze ji velmi dobře ohýbat či provádět s ní jiné než pravoúhlé půdorysy.

V konstrukcích řeší deska DIAMANT požární a mechanickou odolnost a současně i odolnost proti vlhkosti. To vše ji předurčuje k uplatnění v provozech, které tyto vlastnosti vyžadují. Mohou to být například nemocnice, domy pečovatelské služby, školy, tělocvičny, přednáškové sály atd. Přestože konstrukční sestavy s deskami DIAMANT vykazují nižší hmotnost, zachovávají si charakter masivní konstrukce a nevyžadují žádné speciální statické nároky. Desky DIAMANT najdou uplatnění všude tam, kde je vyžadována výjimečná odolnost, dlouhá životnost, skvělá akustika a nejlepší kvalita.

Společnost Knauf Praha, s. r. o., je významným dodavatelem sádrokartonových stavebních systémů a materiálů. Dlouhodobě si rovněž udržuje přední postavení mezi producenty suchých maltových směsí a stavební chemie. Na českém trhu působí od roku 1992. Knauf Praha, s. r. o., patří do skupiny Knauf Gruppe s více než 20 tisíci zaměstnanci na 150 místech po celém světě.

Zdroj: TZ Knauf Praha, s. r. o., Ispress, s. r. o., 18.1.2010

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*