Pevné a přesné hrany sádrokartonových konstrukcí se systémy No Coat® od Rigips

Fotogalerie ke článku (3)

Aplikace výztužné hrany systému No Coat ®.

Aplikace výztužné hrany systému No Coat ®.

Páska na hrany Ultra Flexâ?¢

Páska na hrany Ultra Flexâ?¢

Práškový tmel Rifino Top

Práškový tmel Rifino Top
Celá fotogalerie (3)

Rigips, s.r.o., přední dodavatel systémů suché vnitřní výstavby, přináší hranové systémy No Coat® pro pevné a odolné rohy, hrany a kouty sádrokartonových konstrukcí. Součástí hranového systému je i nový sádrový práškový tmel Rifino Top.

Systém No Coat® je celosvětově prověřený systém zpracování hran sádrokartonových konstrukcí, který usnadní rekonstrukce i výstavbu nových domů. Díky systému No Coat® budou rohy i kouty sádrokartonových konstrukcí dokonalé, odolají silným nárazům a navíc je lze vytvořit v rekordně krátkém čase.

Vysoce pevné zkosené kopolymerové jádro pásků a lišt zajišťuje trvanlivost, pružnost i pevnost a nedá šanci vzniku prasklin. Se systémem No Coat® odpadá zdlouhavé napojování a zkracují se dokončovací práce. Garantována je velká úspora jak finanční, tak časová a navíc i materiálu.

Na vnitřní a vnější hrany je určena páska Ultra Flexâ?¢. Páska je ideální pro použití u jakýchkoliv i netypických úhlů, odpadá napojování u větších délek, široké okraje pásky zakryjí i větší nerovnosti hran a nedokonalé sesazení sádrokartonových desek.

Pro vnější rohy, jako jsou okenní rámy, hrany kolem dveřního otvoru, snížené podhledy a ochranné lemování hran, se používá lišta L-Trimâ?¢. S pomocí lišty lze docílit absolutně přesný roh v úhlu 90°, montáž nevyžaduje další povrchovou úpravu, používá se minimální vrstva tmelení při snadné montáži v jednom pracovním kroku.

Vlastnosti systému No Coat®:
â?¢ mnohem vyšší odolnost hran vůči silným nárazům
â?¢ žádné praskání ani deformace hran při průhybu konstrukce
â?¢ snadná montáž šetří čas - proti běžné praxi lze za stejnou dobu namontovat 4-5x více metrů lišt při dosažení lepších estetických výsledků
â?¢ absolutně rovné, přímé linie na hraně s jakýmkoliv vnitřním nebo vnějším úhlem
â?¢ systém zakryje malé nepravidelnosti a nedokonalosti podkladu, takže odpadá zapravování hran před montáží.


Nový práškový tmel Rifino Top
Rigips společně se systémem No Coat® uvádí na trh i nový sádrový tmel Rifino Top. Práškový tmel je určen ke kompletnímu tmelení spár sádrokartonových desek s použitím výztužné pásky, pro finální tmelení i pro nový systém řešení hran, rohů a koutů.
Tmel se vyznačuje vysokou pevností ve spárách, velmi dobrou brousitelností, hladkou strukturou povrchu a bílou barvou. Doba zpracovatelnosti je nejméně 45 minut. Dostupný je v baleních: 5, 12,5 a 25 kg.O společnosti Rigips, s.r.o.
Společnost Rigips je významný výrobce a dodavatel sádrokartonových systémů, polystyrenových izolací a sádrových omítek a malířských stěrek Rimano.

O společnosti Saint-Gobain
Koncern Saint-Gobain je evropský a světový lídr ve všech svých obchodních odvětvích, patří do první stovky světových průmyslových korporací. Koncern má 5 hlavních divizí - stavební materiály, sklo, obalové materiály, speciální High—Tech materiály, distribuční řetězce.

Zdroj: TZ Rigips, s. r. o. , 15.9.2008
www.rigips.cz


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*