Příjemný chládek s venkovním stíněním VELUX

Střešní okna VELUX umějí skvěle přivádět denní světlo a dodávají interiéru krásně prosluněnou atmosféru. V zimě díky nim není třeba přes den používat umělé osvětlení a solární zisky navíc snižují náklady na topení. V létě je naopak důležité myslet na kvalitní stínění, aby světla a tepla ze slunce nebylo až příliš. Přehřátí místnosti nejlépe zabrání venkovní rolety a markýzy VELUX.

Venkovní stínění nechá horko za oknem
Účinek venkovních stínicích doplňků VELUX v ochraně před teplem spočívá v efektivní prevenci. Když se včas zablokuje přístup slunečních paprsků k okenním tabulím, nezahřejí se a nemohou přenášet teplo dál do interiéru. Vnitřní rolety či žaluzie tohle nedokáží, proto regulují pouze světlo přicházející okny, ale před horkem nijak neochrání.

Venkovní stínění je důležité zejména u střešních oken orientovaných na jih a západ. VELUX nabízí tři varianty lišící se funkčností. Komplexním řešením je robustní venkovní roleta VELUX z bezúdržbové hliníkové konstrukce, která odolá i těm nejnáročnějším povětrnostním podmínkám. Venkovní roleta v létě zajistí maximální ochranu před sluncem a v zimě zlepší tepelnou izolaci. Zároveň dokonale zatemní interiér a sníží hluk z deště i krupobití. Naopak základním řešením chránícím před teplem je předokenní markýza VELUX z průhledné síťoviny, která účinně brání přehřátí interiéru a zároveň umožňuje výhled. A zlatou střední cestou je lehká venkovní roleta VELUX na solární pohon.

Solární rolety snadno instalujete i dodatečně
Lehká venkovní roleta VELUX na solární pohon v sobě spojuje schopnost udržet v interiéru chladnější klima i účinně ho zatemnit. Je vyrobena z pevné polyesterové tkaniny potažené PVC a vyztužené hliníkovými lamelami. Tkanina nepropouští světlo, je odolná vůči UV záření a nepodléhá degradaci materiálu. Současně lehká venkovní roleta VELUX pomáhá tlumit hluk z deště (snížení hluku o 7 dB). Zaujme také svým vzhledem – elegantní štíhlý rám a atraktivní design krásně ladí s moderní černou střešní krytinou.

Výhodou solárně poháněné lehké venkovní rolety je komfortní dálkové ovládání s tichým chodem a plynulým polohováním. Motor je poháněn energií ze slunce, takže roletu snadno namontujete i na starší okna VELUX bez nutnosti složitě přivádět elektřinu. Baterie motoru je pravidelně dobíjena fotovoltaickým napájecím článkem, který je diskrétně integrovaný v horním rámu okna. Dobíjení funguje na bázi denního světla, tedy nezávisle na intenzitě slunečního záření. Baterie se solárním zdrojem zajistí dostatečné nabití až pro 200 operací. V praktickém solárním provedení VELUX nabízí také venkovní roletu a venkovní markýzu.

Ovládání mobilem i chytrá ochrana před horkem
Stejně jako všechny dálkově ovládané výrobky VELUX, i solárně napájené venkovní stínění lze snadno napojit na chytré technologie. Novinka VELUX App Control umožní jejich ovládání prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu, kde je možné nastavit i vlastní scénáře stínění – třeba pravidelné ranní vytažení rolety jako budíček. Stáhnout či vytáhnout roletu lze přejetím po displeji nebo jen vyslovením hlasového pokynu.  

Stejně komfortní je ovládání venkovních rolet s chytrým řídicím systémem VELUX ACTIVE with NETATMO, který navíc přidává řadu funkcí automatického řízení. Sleduje místní předpověď počasí a stahuje rolety tehdy, kdy je to pro příjemnou teplotu v interiéru nejvýhodnější.

www.velux.cz

podle podkladů společnosti VELUX

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*