Příklady odvodnění s využitím systémů MEA MEARIN

Rezidenční park Švýcarská v Olomouci s odvodněním již čtvrté etapy
Rezidenční park Švýcarská v lokalitě Nové Sady v Olomouci je bytový projekt z produkce Ateliéru A2 Architekti. Vedle nákupního centra Šantovka probíhá již čtvrtá etapa výstavby. Příroda je zde zapojena do obytného prostoru rezidence. S přírodou je spojena potřeba nejen systému zavlažování, ale i bezpečného odvodnění.  
Pro všechny čtyři etapy byl navržen systém odvodnění s kompozitními žlaby MEARIN PLUS/EXPERT 100/150 mm s ochrannou hranou pro pojezd aut. Materiál žlabů je vysoce pevný, odolný, nekorodující a vydrží běžnou zimní údržbu bez omezení.
Ilustrativní foto je z právě probíhající instalace žlabů ve čtvrté etapě.
Více o kompozitních žlabech MEARIN najdete ZDE

Odvodnění parkoviště a přístupových cest obchodního centra na Poděbradské ul. v Praze
Finální fáze výstavby obchodního centra na Poděbradské ulici v Praze probíhala na jaře 2018. Obchodní centrum o ploše 3 300 m2 a objekt fast foodu o výměře cca 450 m2 s přístupem pro řidiče postavila společnost Exafin. Součástí řešení vnějších ploch pro bezpečný pohyb chodců i vozidel je i zajištění plynulého a rychlého odvodnění se systémem žlabů, vsakovacím objektem a odlučovačem tuků. U nákupních center se předpokládá i častý pojezd nákupních košíků, kočárků atd., takže kaluže nebo široké mezery v krytech kanálů nejsou žádoucí.
Jednoduché spádování ploch do žlabu při využití liniového odvodnění systémem MEA MEARIN Plus 200 s vysokou hltností zajistí rychlý svod dešťové vody. Mřížkový rošt je ocelový, žárově pozinkovaný a vydrží tudíž nejen běžnou zimní údržbu, ale i zatížení  C250 kN.  Benefitem navíc je jeho rovný povrch se strukturou, ve které neuvízne žádné kolo ani podpatek.
Více o systémech MEARIN Plus najdete ZDE.

podle podkladů společnosti MEA Water Management s. r. o.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*