Písek plánuje novou čtvrť

(ČTK) – Písek plánuje, že v areálu bývalých Žižkových kasáren vybuduje novou čtvrť. Na ploše o rozloze 14 hektarů vzniknou byty, plavecký bazén a sportovní hala. Projekt, jenž zástupci vedení města 22. ledna 2020 představili veřejnosti, počítá přibližně s 500 až 600 byty. ČTK to řekla místostarostka města Petra Trambová (TOP 09).

„Kromě toho všeho výše uvedeného tam plánujeme parkovací domy, obchodní centrum nebo mateřskou školu,“ uvedla. Nová čtvrť by měla zasahovat i do prostor v okolí bývalých Žižkových kasáren. Náklady na projekt se budou pohybovat v řádech stovek milionů korun. Trambová uvedla, že město počítá s tím, že byty postaví developeři. Minimálně však sportovní halu a plavecký bazén bude financovat radnice.

Osud bývalých Žižkových kasáren město řeší několik let. Jde o poslední nedostatečně využité místo v blízkosti historického centra. V jedné části funguje technologické centrum a sídlí zde nová psychiatrická nemocnice. Druhý segment město získalo díky vyhranému dlouholetému soudnímu sporu s nájemcem, jenž chtěl původně v areálu stavět byty, ale projekt ani nezahájil.

Záměr vybudovat bydlení v areálu je podle Trambové i logickou reakcí na situaci na trhu. „V Písku podobně jako v jiných větších městech není dostatek bydlení. Tento projekt by mohl situaci vylepšit,“ uvedla.

Realizace záměru potrvá několik let. Zatím není daný jasný časový harmonogram, kdy by stavba jednotlivých objektů mohla začít. Město mimo jiné řeší dopravní infrastrukturu v místě a také zjišťuje kapacitu potřebných sítí. Celý projekt navíc budou muset schválit zastupitelé.

„Jde nám ale hlavně o to, abychom našli řešení, které bude vyhovovat většině. To znamená, aby tento záměr byl životaschopný i v momentě, kdy na radnici bude jiná koalice,
“ řekla místostarostka.

Doplněno Stavbaweb:
Město Písek na jaře roku 2018 vypsalo poptávkové řízení pro projektanty a developerskou soutěž na urbánní řešení areálu. Hodnocení jednotlivých návrhů z ledna 2019 najdete na stránkách města Písek ZDE, všech pět návrhů najdete ZDE

V rámci Operačního programu Podnikání a inovace spravovaného agenturou CzechInvest vznikl rekonstrukcí jedné z budov bývalých Žižkových kasáren projekt Technologický park – Žižkova Kasárna Písek. Více: Technologické centrum Písek  11.12.2013

Související články:
Město Písek vypsalo soutěže na podobu a využití území po kasárnách  23.5.2018

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*