Přístavba rodinného domu na Kojetíně

Investor, náš kamarád, nás oslovil k pokračování projektu na Kojetíně. Zadáním bylo rozšířit současný objekt o dvě ložnice, koupelnu a šatnu. Nebylo jednoduché přemýšlet o přístavbě k domu, kterého si nesmírně vážíme. Karel Doležel napsal o výše zmíněné stavbě: „…To mě uchvátilo na příkladu revitalizace stodoly v Kojetíně, pískovcové stěny z poloviny 19. století byly zachovány a naprosto novodobým způsobem prostor vyřešen pro novou funkci, naprosto ideální, vskutku evropsky standardní ukázka přístupu k historické architektuře“.
Proto jsme se snažili zachovat původní rekonstrukci v co největší míře a přistavět do svahu jen nenápadnou stavbu se zelenou střechou, která se bude otevírat do atria, kde se odehrává život rodiny. Nová stavba zároveň opticky odděluje vstupní prostor na pozemek pomocí přístřešku pro automobily a také chrání historickou kamennou stěnu.
Přiznáním betonových konstrukcí v exteriéru i interiéru se snažíme nepopírat přírodní podstatu materiálů.
Autorská zpráva
Foto: Studio Toast
Stavba je v prestižním výběru mezinárodní poroty 34 nominovaných staveb v soutěži O českou cenu za architekturu 2019.               

 Autor: Kamil Mrva Architects, s.r.o.; interiér Radek Leskovjan/UAX Design; spolupráce Ing. arch. Václav Kocián, Ing. Tomáš Šenovský

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*