Přístavba ZŠ Pardubice Svítkov

(ČTK) – Základní škola Svítkov v Pardubicích zvýší díky přístavbě kapacitu o 90 míst. Současná velikost školy, družiny a jídelny nestačí počtu žáků. Stavební firma již zahájila práce. ČTK to řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký (ČSSD). Pardubice v novodobé historii žádnou školu dosud nepřistavovaly.

„Investice je skutečně velmi potřebná. Řada dětí ze Starých Čívic, Lánů na Důlku nebo Opočínku, pro které je základní škola spádová, musí dojíždět do škol na Dukle či Višňovce,“ uvedl náměstek primátora.

Svítkov a okolí je oblast, kde v posledních letech vzniká hodně nových rodinných domů. Škola má nyní pro žáky 488 míst. Díky přístavbě bude mít nové odborné učebny a větší družinu, kterou teď mohou využívat jen děti z prvních a druhých tříd. Pro víc dětí nestačí.

Přístavba bude stát 117 milionů korun. Stavební firma zhruba do poloviny roku 2020 vybuduje nové třídy a odborné učebny, ale i zázemí pro personál či přístřešek pro kola. Budovu školy rozšíří v části mezi hlavní budovou a severním křídlem a také v části vedle traktu školní jídelny.

Během rekonstrukce bude jídelna a kuchyň zavřená. Škola má náhradní řešení, jako výdejna jídel bude sloužit polovina tělocvičny. „Byla samozřejmě upravena tak, aby splňovala hygienické podmínky. Provizorní jídelna bude oddělena sádrokartonovou příčkou, abychom polovinu tělocvičny mohli i nadále využívat k hodinám tělesné výchovy,“ uvedla ředitelka školy Monika Dobruská.

Doplněno Stavbaweb:
Firma Marhold, která ve výběrovém řízení zvítězila s nabídkovou cenou zhruba 117 milionů korun (včetně DPH), by zhruba do poloviny roku 2020 měla vybudovat nejen nové kmenové třídy a odborné učebny, ale i zázemí pro personál či přístřešek pro kola. Budova školy bude rozšířena v úrovni přízemí v části mezi hlavní budovou a severním křídlem a také v části vedle traktu školní jídelny. Dvě nadzemní podlaží navíc „vyrostou“ na objektu školní jídelny. V prvním nadzemním podlaží by měly vzniknout čtyři třídy školní družiny, knihovna, zázemí pro personál a šatna ke školní jídelně spolu se sociálním příslušenstvím. Ve druhém nadzemním podlaží budou vybudovány tři třídy pro první stupeň, denní místnost pro pedagogy, ředitelna, kanceláře a sociální příslušenství. Tři odborné učebny a jedna menší učebna určená pro výuku informačních a komunikačních technologií včetně kabinetu a příslušenství se budou nacházet ve třetím nadzemním podlaží. Více zde…
Autorem projektu dostavby je ateliér Med:Pavlík architekti.
Projekt přístavby Základní školy Pardubice Svítkov najdete na stránkách pardubice.eu.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*