Plzeň otevřela čtvrtou naučnou stezku podél řeky Radbuzy

Čtvrtou naučnou stezku údolím řek otevřelo minulý týden město Plzeň. Po Úslavě, Mži a Berounce nyní připravilo 12,5 kilometru dlouhou trasu údolím Radbuzy od soutoku se Mží ve Štruncových sadech do Lhoty. Trasu doplňuje 12 informačních tabulí.

„Stezka v sobě zahrnuje historicky bohaté území takzvaných plzeňských Benátek a celou řadu cenných budov s jedinečnou architekturou. Po opuštění centra Plzně nás zavede do zajímavých přírodních scenérií,“ lákal k vycházce podél řeky při otevření naučné stezky v místě u Papírenské lávky Jiří Cais, jeden z autorů textů.  „Plzeň je město ležící na čtyřech řekách, skoro pěti, jak všichni víme. Poslední roky se snažíme se k nim více přibližovat, využívat je, osidlovat jejich břehy. A to se dá dělat různými způsoby. Ten, který jsme zvolili my jako město, spočívá ve zpřístupňování prostřednictvím informací přírodovědných a historických. S naučnými stezkami, kde jsou umístěny informační tabule, jsou spojené i publikace, kde se můžeme dočíst spoustu zajímavých věcí,“ prohlásil primátor Martin Baxa při představení průvodce naučnou stezkou.


Stezka začíná u soutoku Radbuzy se Mží ve Štruncových sadech a pokračuje přes Wilsonův most, Papírenskou lávku, Doudlevce, soutok s Úhlavou, Tyršův most, České údolí, lávku k Valše až do Lhoty, kde u lávky Járy Cimrmana končí.

Tisková zpráva města Plzně

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*