Plzeň vyhlásí architektonickou soutěž na řešení prostoru v centru

– prostranství Anglického nábřeží
Datum vyhlášení soutěže: 30. 4. 2009.

Plzeňští zastupitelé schválili podmínky pro veřejnou architektonickou soutěž, která by měla navrhnout řešení pro využití prostranství Anglického nábřeží v centru města. Pozemek mezi nábřežím, Americkou třídou a budovou banky tvoří jeden z nejdůležitějších vstupů do historického jádra města a navazuje na sadový okruh. Názory na to, zda má být volný jako nyní, zaplněný zelení nebo zástavbou, se ale liší. Město nechá na architektech, s jakými návrhy řešení přijdou; svoje návrhy mají odevzdat v září.


Prostor je v územním plánu města veden jako smíšené centrální území, což architektům dává širokou působnost pro případné využití zástavby. Místo je tak vhodné pro kulturu, administrativu, obchod i bydlení.


Podmínky soutěže vyžadují také zohlednění požadavku města na kapacitní parkování pro historické jádro města. Dlouho se uvažuje o postavení podzemního parkoviště. Podle radního Petra Runda (ODS) je v případě zástavby prostoru podzemní parkoviště nutností, minimálně pro potřeby obyvatel, zaměstnanců nebo klientů objektu. Ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká doplnila, že i pokud by architekti prostor navrhli nezastavovat, podzemní parkoviště vzniknout může.


Současná úprava místa je podle Runda problematická – není nijak pohledově zajímavá, nemá využití a pro pobyt a průchod pěších je nevyhovující.

Zdroj: Zpráva ČTK 2.4.2009

Doplněno Stavbaweb:
Podrobné informace o soutěži naleznete zde.

VEŘEJNÁ JEDNOKOLOVÁ ARCHITEKTONICKÁ SOUTĚŽ NA ZPRACOVÁNÍ IDEOVÉHO NÁVRHU URBANISTICKO ARCHITEKTONICKÉHO ŘEŠENÍ PROSTORU
„ANGLICKÉ NÁBŘEŽÍ“
Vyhlašovatel: Statutární město Plzeň
Datum vyhlášení soutěže: 30. 4. 2009.
Soutěžní návrhy lze odevzdávat od 7. 9. 2009 do 11. 9. 2009 
Výsledky soutěže budou oznámeny soutěžícím do sedmi pracovních dnů od ukončení hodnotícího zasedání poroty, tedy 30. 9. 2009.
Termín a místo konání veřejné výstavy soutěžních návrhů budou upřesněny

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*