Pobočka firmy Epitrend v Košicích využívá systém NIBE

Slovenská společnost Epitrend, která se specializuje na montáž a servis tepelných čerpadel, se rozhodla zrekonstruovat pro své potřeby administrativně skladový areál v Košicích. Velkou pozornost věnovala především výběru energeticky úsporného zdroje tepla, který by byl nejen šetrný k životnímu prostředí, ale zároveň zajišťoval i zdravé vnitřní prostředí pro zaměstnance. Na základě jejích znalostí a zkušeností z oboru se jako nejefektivnější ukázal být systém od společnosti NIBE Energy Systems CZ, výhradního dodavatele švédských tepelných čerpadel NIBE a NIBE „S” do České republiky a na Slovensko.

„Společnost Epitrend má s instalací a servisem tepelných čerpadel NIBE mnohaleté zkušenosti, a právě na jejich základě tak mohla do svých nových prostor v Košicích zvolit optimální systém pro vytápění i ohřev teplé vody. Přestože již byla na místě zavedena plynová přípojka, nezvolila si to nejjednodušší řešení, které se nabízelo, tedy plynový kotel. Rozhodla se pro mnohem promyšlenější systém, vhodný pro kanceláře zaměstnanců i skladové prostory. Kombinace tepelného čerpadla vzduch-voda NIBE F2120, řídicího modulu SMO 40 a ventilačního tepelného čerpadlo NIBE F130 totiž umožňuje nejen energeticky úsporné a ekologické vytápění, ale také větrání a ohřev vody. K opravdu efektivnímu provozu pomáhají i rozvody podlahového topení, díky nimž může být vstupní teplota vody nízká a lze jimi zajistit i chlazení interiéru,“ vysvětluje Jiří Sedláček, ředitel prodeje NIBE Energy Systems CZ.

Každá část systému plní důležitou funkci, která přispívá k jeho optimalizaci. Zatímco čerpadlo NIBE F2120 je určené k vytápění a chlazení vnitřních prostor, NIBE F130 slouží k řízené ventilaci se zpětným získáváním tepla pro ohřev teplé vody. Jakmile se zajistí její dostatečná zásoba, dojde k přepnutí třícestného směšovacího ventilu a přebytečné teplo se začne ukládat do akumulační nádrže NAD 250 k následnému využití. Ke vzdálené správě všech částí systému pomocí chytrého telefonu nebo tabletu slouží aplikace NIBE Uplink.
podle podkladů společnosti DZ Dražice


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*