Podchod pod nádražím v Táboře propojil dvě městské čtvrti

Součástí modernizace táborského nádraží je také vybudování nového mostu přes nádraží, který nahradí původní lávku pro pěší a cyklisty.

Bezbariérovou spojnicí se lidé dostanou nejen na jednotlivá nástupiště, ale také jím projdou z centra města na Blanické předměstí. Stavba podchodu, který je součástí výstavby IV. železničního koridoru, si vyžádala 46 milionů korun, řekli novinářům zástupci města a stavebních firem.

„Myslím, že co se týká obyvatel Blanického předměstí, určitě jsme jim udělali radost. Protože takto pohodlně a bezbariérově se dostat do Nového města pro ně bude určitě snazší a pohodlnější,“ řekla starostka Hana Randová. Vysvětlila, že městu se podařilo prodloužení podchodu dojednat se zhotoviteli stavby na poslední chvíli. Z původních 34 metrů se protáhl na 59 metrů a na nástupiště se lidé nově dostanou i výtahy.

Součástí modernizace táborského nádraží je také vybudování nového mostu přes nádraží, který nahradí původní lávku pro pěší a cyklisty. Po stržení lávky letos v únoru se lidé z Blanického předměstí mohli dostat do centra pěšky jen po 2,4 kilometru dlouhé trase, a město proto pro ně zavedlo bezplatnou linku MHD. Nyní po otevření podchodu bude linka jezdit ještě do konce roku, pak ji nahradí běžné spoje.

Nový most za 164 milionů korun, na který bude smět i těžká doprava do 3,5 tuny, se otevře zřejmě příští rok v květnu. „Bude to znamenat pro Blanické předměstí zatížení, na které obyvatelé nebyli zvyklí,“ uvedla místostarostka Zuzana Pečmanová.

Stavbu nového mostu přes nádraží ČD v Táboře už několik let provázejí spory. Obyvatelé Blanického předměstí se obávají hluku a prašnosti kvůli nárůstu dopravy, která se klidné čtvrti dosud vyhýbala. Sdružení pro klidný Tábor předloni kvůli dopravě ve městě iniciovalo referendum. V plebiscitu se 73 procent voličů vyslovilo proti těžké dopravě na mostu, hlasování ale kvůli nízké účasti nebylo platné.

Zdroj: Zpráva ČTK 16.12.2008

Videoreportáž a fotografie nového podchodu naleznete zde.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*