Podnikatel Kamil Kolek prodal opavský pivovar

Fotogalerie ke článku (1)

Opavský pivovar  (zdroj: Foto: DENÍK/Milan Freiberg)

Opavský pivovar (zdroj: Foto: DENÍK/Milan Freiberg)
Celá fotogalerie (1)

Areál bývalého pivovaru v centru Opavy změnil majitele.

Známý podnikatel Kamil Kolek prodal velmi lukrativní místo mezi obchodním domem Breda a Nákladní ulicí nadnárodní developerské společnosti Quinlan Private. Podle předběžných informací by zde mělo vyrůst obchodně-zábavní centrum, přitom dvě podobné investice se rodí v sousedství, píše dnešní Právo ve své regionální příloze.

Výroba piva pod značkou Zlatovar skončila v Opavě před třemi roky, od té doby 1,6hektarový areál chátral, připomíná list. "Chtěl jsem tam postavit něco sám, ale nemám na to dostatek prostředků. Proto jsem asi půl roku připravoval prodej a jednal se třemi zájemci," vysvětlil deníku Kolek, který ale odmítl upřesnit, za jakou sumu pivovar prodal. Lucembursko-irská společnost Quinlain Private podle Práva spravuje majetek v hodnotě zhruba deseti miliard eur a v České republice zatím nejvíce podnikala v Praze.

Nový majitel podle Kolka zaručuje, že jeho obchodně-zábavní centrum bude splňovat špičkové parametry, například spolupracuje se známým architektem Zdeňkem Lukešem. Hned v sousedství pivovaru hodlá vybudovat obchodní galerii Plaza Center, na druhé straně připravuje podobný projekt firma Crestyl, uvádí Právo. Město v existenci tří velkých nákupních galerií zatím podle deníku problém nevidí. Kolek navíc vlastní památkově chráněný obchodní dům Breda a deníku naznačil, že i s ním do budoucnosti počítá.

Památkáři se podle Práva snažili pivovar vyhlásit za kulturní památku, ale ministerstvo kultury na základě nesouhlasu Kolka coby majitele, opavského magistrátu i krajského úřadu žádost zamítlo. Investor i tak musí dodržet řadu pravidel pro stavby v cenném historickém území, upozorňuje deník.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*