Podzimní prohlídky Loosových interiérů zpestřila hudba

Prohlídky byly plně obsazené. „Zájemci, kteří se letos do Loosových interiérů nedostali, nemusí litovat. Plánujeme další prohlídky tématicky zaměřené i v dalších letech. Příští rok bychom chtěli uskutečnit dvě celodenní prohlídkové akce. Opět v dubnu a v září,“ sdělila Štěpánová.

Bendova 10, Plzeň
Dny evropského dědictví každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti běžně nepřístupné památky. V Plzni k nim patří například Loosovy interiéry. Zájemci si je prohlédli v sobotu 17. září.

„Interiéry vytvořené Adolfem Loosem ve 30. letech minulého století patří k největším architektonickým hodnotám města. I letos na podzim proto mohli zájemci, kteří si předem rezervovali termín v informačním centru, navštívit čtyři ze sedmi Loosových realizací v Plzni,“ uvádí Kristina Štěpánová z odboru prezentace a marketingu plzeňského magistrátu. Jde konkrétně o byty v Bendově ulici 10, v Klatovské 12 a 19 a v Husově ulici 58. Během prohlídek návštěvníci zhlédli mimo jiné společenské místnosti s krby, jídelny a ložnice s vestavěným nábytkem nebo dva hudební salony.

„Při organizování letošních podzimních prohlídek jsme se nechali inspirovat oslavami 50 let od založení plzeňské konzervatoře, které se konají ve stejném termínu, a téma hudba zařadili jako nový prvek do prohlídky,“ sdělila Kristina Štěpánová. Návštěvníci se tak od průvodců dozvědělui například i to, jaký vztah měl Loos k hudebnímu umění. „V domě v Husově ulici byly připraveny ukázky z díla Loosova přítele skladatele Arnolda Schönberga,“ doplnila Štěpánová. Účastníci prohlídek měli také možnost podívat se do Domu hudby v Husově ulici, který je u příležitosti výročí plzeňské konzervatoře otevřen pro absolventy školy.

Prohlídky byly plně obsazené. „Zájemci, kteří se letos do Loosových interiérů nedostanou, nemusí litovat. Plánujeme další prohlídky tématicky zaměřené i v dalších letech. Příští rok bychom chtěli uskutečnit dvě celodenní prohlídkové akce. Opět v dubnu a v září,“ sdělila Štěpánová.

V říjnu a listopadu letošního roku čekají příznivce Loosovy tvorby dvě výstavy, které připravuje Západočeská galerie v Masných krámech a ve výstavní síni „13“.

tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*