Prohlídky byly plně obsazené. „Zájemci, kteří se letos do Loosových interiérů nedostali, nemusí litovat. Plánujeme další prohlídky tématicky zaměřené i v dalších letech. Příští rok bychom chtěli uskutečnit dvě celodenní prohlídkové akce. Opět v dubnu a v září,“ sdělila Štěpánová.
Dny evropského dědictví každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti běžně nepřístupné památky. V Plzni k nim patří například Loosovy interiéry. Zájemci si je prohlédli v sobotu 17. září.
„Interiéry vytvořené Adolfem Loosem ve 30. letech minulého století patří k největším architektonickým hodnotám města. I letos na podzim proto mohli zájemci, kteří si předem rezervovali termín v informačním centru, navštívit čtyři ze sedmi Loosových realizací v Plzni,“ uvádí Kristina Štěpánová z odboru prezentace a marketingu plzeňského magistrátu. Jde konkrétně o byty v Bendově ulici 10, v Klatovské 12 a 19 a v Husově ulici 58. Během prohlídek návštěvníci zhlédli mimo jiné společenské místnosti s krby, jídelny a ložnice s vestavěným nábytkem nebo dva hudební salony.
„Při organizování letošních podzimních prohlídek jsme se nechali inspirovat oslavami 50 let od založení plzeňské konzervatoře, které se konají ve stejném termínu, a téma hudba zařadili jako nový prvek do prohlídky,“ sdělila Kristina Štěpánová. Návštěvníci se tak od průvodců dozvědělui například i to, jaký vztah měl Loos k hudebnímu umění. „V domě v Husově ulici byly připraveny ukázky z díla Loosova přítele skladatele Arnolda Schönberga,“ doplnila Štěpánová. Účastníci prohlídek měli také možnost podívat se do Domu hudby v Husově ulici, který je u příležitosti výročí plzeňské konzervatoře otevřen pro absolventy školy.
Prohlídky byly plně obsazené. „Zájemci, kteří se letos do Loosových interiérů nedostanou, nemusí litovat. Plánujeme další prohlídky tématicky zaměřené i v dalších letech. Příští rok bychom chtěli uskutečnit dvě celodenní prohlídkové akce. Opět v dubnu a v září,“ sdělila Štěpánová.
V říjnu a listopadu letošního roku čekají příznivce Loosovy tvorby dvě výstavy, které připravuje Západočeská galerie v Masných krámech a ve výstavní síni „13“.
tisková zpráva
U Hostivaře jsem podobný problém nezaznamenala, spíš u Pankráce, ale opraveno, děkuji za upozornění.
Design by neměl být samoúčelný. Bytový architekt by měl vědět, co od dveří chce, Jestli něco skrýt, nebo jestli ukázat…
Krásný byt, ale nemůžu si pomoct, vnucuje se mi představa fronty před jediným WC, kdyby všech 6 lidí, kteří tam…
Tady nebyl problém jen se základy, tady museli určitě prskat i pokrývači.
Ať si říká Ústav pro jazyk český co chce, ale alibisticky připustit, že Florenc je TEN, je stejně hloupé, jako…