Polyfunkční centrum Bořislavka

Výsledkem spolupráce atelieru MS architekti a Maxwan architects (Rotterdam) je návrh veřejného prostoru integrovaného lokálního centra s městskou vybaveností, zelenými terasami a špičkovým kancelářským prostředím na půdorysu někdejší vnitřní periferie města, vymezené ulicemi Liberijská, Evropská a Kladenská.
Navrhli jsme strukturu vrostlou do svahu, rozdělenou náměstím na dvě dynamické hmoty. Čtyři úrovně terénu jsme využili k vytvoření různorodých veřejných prostranství s výhledy na město, propojených systémem schodišť. Jižní fasády jsme obohatili zelenými terasami a skleníky. Skladbou objektů jsme definovali specifický výraz každé části polyfunkčního centra i nekonvenčně členěný veřejný i polosoukromý prostor.
Autorská zpráva


Doplněno Stavbaweb:
Podoba kancelářského a obchodního centra u stanice metra Bořislavka vzešla z mezinárodní soutěže, ve které uspěl projekt studia Aulík Fišer architekti. 
Administrativní centrum Bořislavka bude stát nad stejnojmennou stanicí metra u Evropské třídy. Developerem stavby je firma KKCG Real Estate.
Bořislavka Office & Shopping Centre

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Na základě architektonické soutěže, které se v článku uvádění architekti také zůčastnili byl vybrán tým Aulík Fišer architekti.
    Podle jejichž návrhu v současné době probíhá realizace centra Bořislavka.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*