Port Kratochvílovci

Nábřežní lokalita, slepé rameno řeky Vltavy v bývalém přístavišti, v Praze-Holešovicích. Dynamicky se rozvíjející oblast, kde novostavby vstupují do dialogu s historickými objekty. Přístavní atmosféra se vším, co k ní patří. V přízemí, na nároží jedné z novostaveb, přímo na nábřeží, se nachází řešený prostor o velikosti 130 m2, kam je nutné umístit řadu funkcí – prodejnu vín a ušlechtilých destilátů z celého světa, kancelář se zázemím, prostor pro degustaci a sklad.
Zalamovaná polopříčka uprostřed místnosti, socha, která svým tvarem prostor člení na požadované části, tvořená horizontálními liniemi polic z vrstvené překližky dýhované světlou břízou a lahvemi destilátů a vín. Podél stěny s okny – lavice, křesílka a stolky pro degustaci. Pracovní stůl ze starých dubových fošen a černé kovové konstrukce. Černé stěny, nezakrytý betonový strop, podlaha z leštěného betonu a průmyslová svítidla.
To všechno dohromady = PORT KRATOCHVÍLOVCI – showroom a sídlo firmy, místo kam obchodní zástupci zvou na ochutnávku své klienty, místo které voní přístavem, exotickými víny a kořalkou.

Autorská zpráva
Foto: Peter Fabo


Autor: Atelier 6, s.r.o. – Libor Čížek, Ondřej Moravec, Michal Nekola, Radek Šíma, Štěpán Braťka
Investor: Kratochvílovci s.r.o.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*