Poštovna na Sněžce by mohla začít fungovat za tři týdny

Fotogalerie ke článku (1)

Celá fotogalerie (1)

Dokončení stavby zkomplikoval spor mezi investorkou a stavební firmou o kvalitu a cenu stavby.

Nová poštovna na Sněžce by mohla zahájit svůj provoz za přibližně tři týdny. Investorka stavby Jaroslava Skrbková 16.7.2008 předala stavebnímu úřadu v Peci pod Sněžkou další podklady, které si vyžádal kvůli vydání souhlasu k předběžnému užívání stavby. Alena Holá ze stavebního úřadu v Peci ČTK řekla, že vzhledem k potřebným správním lhůtám by souhlas k předběžnému užívání stavby mohl být vydán za přibližně tři týdny.

"Souhlas by platil jeden rok, do té doby musí poštovna projít kolaudací," řekla Holá. Skrbková dnes nechtěla termín otevření poštovny odhadovat. "Nábytek i vybavení poštovny jsou připravené, termín otevření po mě nechtějte slyšet, vždyť už všechno mělo být dávno v provozu," řekla Skrbková, která tvrdí, že 8. srpna by se v nové poštovně měl uskutečnit svatební obřad, o dva dny později by měli mít šanci na návštěvu objektu poutníci Svatovavřinecké pouti.

Výstavba poštovny, kterou navrhli architekti Martin Rajniš a Patrik Hoffman, začala v létě 2006 úpravou základů původní České boudy. Moderní stavba je postavena z dřevěných dílů zpevněných ocelovými táhly a je doplněna skleněnými tabulemi, které kryjí dřevěné okenice. Stavba nabrala zpoždění kvůli potížím s výrobou některých stavebních dílů a dalším problémům. Vloni v srpnu poštovnu symbolicky otevřel prezident Václav Klaus, otevření pro návštěvníky mělo následovat v řádu několika týdnů.

Dokončení stavby zkomplikoval spor mezi investorkou a stavební firmou o kvalitu a cenu stavby. Skrbková poštovnu převzala až loni v prosinci. "Stavba je zpožděná o téměř dva roky, některé věci jsou problematické, spor zřejmě skončí u soudu," řekla dnes Skrbková. Poštovna na vrcholu nejvyšší tuzemské hory by měla mít otevřeno celý rok, k dispozici bude základní občerstvení a další služby.

Původní Česká bouda z roku 1868 byla v roce 1990 uzavřena a v roce 2004 zdemolována. Výběr podoby nové poštovny provázely bouřlivé diskuse, výhrady ke stavbě měli například správci Krkonošského národního parku. Zvláštní povolení muselo ke stavbě v nejpřísněji chráněné zóně parku vydat ministerstvo životního prostředí.

Zdroj: Zpráva ČTK 16.7.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*