Pozvánka na akce České rady pro šetrné budovy

Šetrná řešení v praxi
Česká rada pro šetrné budovy v rámci spolupráce s Českou komorou architektů připravila sérii online debat s názvem „Šetrná řešení v praxi“, jejíž cílem je seznámit architekty s nejnovějšími šetrnými řešeními a jejich praktickým použitím. Členové Rady – odborníci v jednotlivých tématech budou sdílet svoje zkušenosti s architekty a projektanty, představí různé možnosti řešení, ukázky případových řešení, případně check list, na co nezapomínat při navrhování. Účastníci budou mít příležitost ptát se mluvčích na konkrétní problémy, či řešení. Cílem série je zvýšení povědomí o řešeních, technologiích a materiálech pro využití při projektování udržitelných budov.

Dvacátá čtvrtá ze série debat – Energetický management řízení pasivních budov se uskuteční 11. 11. od 16:00 online prostřednictvím aplikace Zoom.Debata se zaměří na specifika řízení a energetický management pasivních budov, akcentovány budou zkušenosti s provozováním budov v pasivním standardu.

Témata na která se mluvčí zaměří:
▪ Veřejné budovy v pasivu – zkušenosti z návrhu a provozu. Jak správně a jednoduše navrhnout a provozovat veřejnou pasivní budovu.
▪ Praktické zkušenosti od koncepce, projektu až po realizaci, zprovoznění a provozování systémů řízeného větrání a vytápění v RD, BD a školách.
▪ Obecný úvod do EnMS a jeho specifika u budov v pasivním standardu. Vhodné kombinace systémů vytápění a větrání pro pasivní budovy.

Mluvčí:
▪ Michal Čejka, specialista na energetiku budov, Šance pro budovy
▪ Martin Jindrák, Martin Jindrák Projekt, spolupracovník EkoWATT CZ s. r. o.
▪ Jiří Beranovský, jednatel společnosti EkoWATT CZ s. r. o., předseda Rady CPD a odborný asistent na KEMH při FEL ČVUT Praha 

Kompletní seznam témat následujících debat včetně předběžných termínů naleznete ZDE.

Více informací a registrace

Rethink Architecture: Materials
12. 11. 2020 19:00 – 21:00

Čtvrtá přednáška ze série o udržitelné architektuře, která má za cíl inspirovat architekty a zároveň představit konkrétní řešení aplikovatelná v České republice, aby je mohli studenti i architekti jednoduše převzít do svých návrhů. Jak přemýšlet o celém životním cyklu budovy již ve fázi jejího návrhu? Jak postavit budovu tak, aby ji bylo následně možné recyklovat? Jak přistupovat k udržitelnosti stavebních materiálů a konstrukcí? To představí ORA ateliér a další odborníci, kteří nahlíží na proces architektonického návrhu, výstavby a konce životního cyklu budovy komplexně. Součástí přednášky bude virtuální prohlídka budovy Kendeda Building, která se řadí mezi ekologicky nejvyspělejší budovy světa. 

Mluvčí: 
▪ Karel Goláň, INCIEN a crea_tura – principy cirkulární ekonomiky ve stavebnictví
▪ Shan Arora, Kendeda Building – online přednáška s virtuální prohlídkou udržitelné budovy v USA (v angličtině)
▪ Marie Nehasilová, UCEEB ČVUT – LCA a výběr šetrných materiálů
▪ Karel Fronk, Skanska – principy šetrné demolice, příklady užití recyklovaných materiálů v praxi
▪ Jan Veisser, ORA – prezentace projektů jako Dům v ruině a Štajnhaus Mikulov

Akci pořádá Česká rada pro šetrné budovy ve spolupráci s CAMP – Centrem architektury a městského plánování. Online stream na Facebooku CAMP nebo na stránce campuj.online.

Více informací a registrace

Aktuální přehled připravovaných akcí Rady naleznete ZDE.
Veškeré video záznamy z uplynulých webinářů naleznete na YouTube Rady pro šetrné budovy.

Green Walk – Green Talk: Flow Building:

 
 
podle podkladů pořadatele

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*