Prague Marina

Pětina z nových bytů v holešovickém přístavu je zatím prázdná.

Pětina z nových luxusních bytů, které vyrostly v areálu bývalého přístavu v pražských Holešovicích, je zatím prázdná. ČTK to  zjistila z internetových stránek společnosti Lighthouse Group, která soubor bytových a kancelářských budov u Vltavy staví. První část nového areálu včera večer slavnostně otevřel pražský primátor Pavel Bém. Podle realitních odborníků nicméně pětina neprodaných bytů nemusí pro developera ani po dokončení takovéhoto projektu představovat problém.

V zahajovací části první fáze projektu firma nabídla k prodeji 338 bytů, 66 z nich je však stále ještě volných. Deset bytových jednotek je podle webových stránek firmy rezervovaných. Nejlevnější byt v projektu se podle nabídky na stránkách firmy prodává bez daně z přidané hodnoty za více než 4,4 milionu korun, přičemž jeho hrubá obytná plocha přesahuje 67 metrů čtverečních. Cena nejdražšího bytu v nabídce je v základní variantě bez DPH 17,7 milionu korun, jeho rozloha je 200 čtverečních metrů.

„Pokud je v současné době prodáno zhruba 78 procent bytů, je to dobrý výsledek. Předpokládám, že zbytek bytů najde své majitele relativně brzy,“ řekl ČTK analytik poradenské společnosti King Sturge Ondřej Novotný. „Poptávka po kvalitních bytech ve vyšší střední a luxusní kategorii je víceméně stabilní,“ dodal. Hodnota projektu zejména kvůli lokalitě podle odborníka v budoucnosti pravděpodobně dále vzroste.

Další fáze projektu počítají s výstavbou dalších 300 luxusních bytů a nízkopodlažních vil, přibýt mají také kanceláře. Zahájení poslední části výstavby bytů plánuje developer na rok 2011. Na začátku listopadu položila firma v přístavu také základní kámen nových kanceláří. Za 1,2 miliardy korun tam má vzniknout 22.000 metrů čtverečních moderních kancelářských ploch.

Kolaudaci nového souboru rodinných domů v Praze 8 – Březiněvsi 18.11.2008 oznámila také investiční skupina CPI Group. Z 34 domů je prý však zatím prodáno jen 40 procent, na další má firma ale údajně rezervace. Nejlevnější volný dům o přibližně 159 metrech čtverečních stojí podle nabídky firmy na internetu s daní z přidané hodnoty téměř šest milionů korun. Realizace celého projektu stála CPI Group 160 milionů korun.

V metropoli v současnosti roste množství nepronajatých kanceláří, propad o pětinu až třetinu zažívá podle developerů také poptávka po nových bytech.

Mezi další projekty Lighthouse Group patří v metropoli například kancelářská budova u Vltavy v Praze 7, nový bytový komplex na Jarově nebo plánovaná výstavba obchodního centra poblíž Sazka Areny. Mezi akcionáře Lighthouse Group patří podle jejích údajů společnosti Deutsche Bank, GTC International, Scorpio BSG a Alliance Holdings & Developments.

Zdroj: Zpráva ČTK 18.11.2008

Související články:
V bývalém pražském přístavu vyrostou za 1,2 mld. Kč kanceláře

Prague Marina

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*