Praha 1 vypsala soutěž na návrh venkovních záchodů pro muže

Praha 1 vypsala soutěž na nejlepší návrh venkovních záchodů pro muže. Objekt s pisoárem musí vzhledově odpovídat památkové rezervaci, bude jednomístný a umístěný napevno. Novinářům to řekl mluvčí Prahy 1 Alexandr Koráb. Jejich používání bude bezplatné.

„Soutěž je honorovaná. První místo získá 100.000 korun, druhé 60.000 a třetí 40.000 korun,“ dodal Koráb s tím, že radnice zveřejní deset nejlepších návrhů. Cílem Prahy 1 je podle starosty Petra Hejmy (ODS) posílit množství veřejných pisoárů v centru města, protože jich je nedostatek. Místa, kde by mohly být pisoáry umístěny, zatím vybrána nejsou.
Radnice zatím plánuje zřízení pouze záchodků pro muže. „Dámy se při rozpočtovém jednání zastupitelstva ozvaly, proč jenom pro pány,“ řekl Hejma. Radní Daniel Hodek (ČSSD) rozhodnutí rady zdůvodnil složitostí zřizování klasických veřejných toalet, pisoáry je podle něj možné zřídit rychleji a jednodušeji. „Dámy jsou ukázněnější a většinou škodí pánové,“ dodal starosta.
Není to první rozhodnutí rady ve věci pisoárů za poslední dobu. Již v polovině května radní přijali usnesení, že na všech nových toaletách, které bude radnice zřizovat, musí vyhovovat každý třetí pisoár a každé třetí umyvadlo dětem. Tedy že musí být umístěno níže. Podle radního Filipa Dvořáka (ODS) tak doprovázející rodič nebude muset potomka složitě přidržovat u umyvadla nebo u pisoáru.

Zdroj: ČTK, cap mkv, 2. června 2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*