Praha 1 začala s opravou Thurn-Taxisova paláce

(ČTK) – Praha 1 začala s opravou Thurn-Taxisova paláce na Malé Straně. Na začátku září zakázku za 143 milionů korun zadala firmě, která vyhrála výběrové řízení. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Veronika Blažková. Podle věstníku veřejných zakázek opravu získalo Sdružení Bau plus – Avers.

Palác Thurn-Taxisů (zdroj foro: Wikipedie/ autor:VitVit)
"Stavba již byla předána a už se s pracemi na generální rekonstrukci začíná,"
uvedla Blažková. Opravovat se bude ve dvou etapách, první by mohla být dokončena mezi srpnem a září 2014, tak aby od začátku roku 2015 mohl v budově začít semestr Anglo-americké univerzity (AAU). Škola by měla za objekt platit devět milionů korun za rok. Druhá etapa by měla být dokončena do konce roku 2015.

Předseda dozorčí rady univerzity Karl Ferdinand von Thurn-Taxis již v červnu novinářům řekl, že po přestěhování do nové budovy se bude moci zvýšit počet studentů univerzity. AAU dnes sídlí v Lázeňské ulici, ročně přijímá asi tisíc studentů. V Letenské ulici, kam by se měla přestěhovat, má například knihovnu.

Barokní palác o celkové výměře 2600 metrů čtverečních nyní využívá jen mateřská škola, která sídlí v přízemí. Školka by měla v budově podle dřívějšího vyjádření radnice zůstat i po rekonstrukci, rozšíří se o výuku angličtiny. Velké přestavby se při rekonstrukci neplánují, dům je pouze ve špatném technickém stavu.

Thurn-Taxisův Palác nebo také Vrtbovský palác vznikl na konci 17. století přestavbou dvou raně barokních domů. Palác vlastnili například Lichtenštejnové, později Vrtbové, v roce 1814 ho získali Thurn-Taxisové, kteří ho v roce 1871 nechali novoklasicky upravit.

Doplněno Stavbaweb:
Podrobné informace o probíhající rekonstrukci naleznete na stránkách Prahy 1 – ZDE.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*