Praha 4 chce novou radnici, budova v Nuslích jí nevyhovuje

Vypsala proto soutěž na stavbu nového sídla.
Novou radnici v příštích letech plánuje také například Praha 7.

Čtvrtá pražská městská část by chtěla své úředníky přestěhovat do nové radnice. Vypsala proto soutěž na stavbu nového sídla. ČTK to řekl starosta městské části Pavel Horálek (ODS). Podle něj přišly čtyři nabídky, které bude posuzovat rada a zastupitelstvo městské části. Praha 4 v současné době sídlí v několika propojených bývalých činžovních domech v Nuslích, úřad je pro mnohé obyvatele špatně dostupný, chybí mu také bezbariérové přístupy.

„Předpokládáme, že rada v nejbližší době vybere nejlepší návrh tak, abychom už o tom mohli mluvit na zastupitelstvu,“ uvedl starosta s tím, že je ale možné, že žádná z nabídek nebude představě vedení města odpovídat. Příští zastupitelstvo městské části zasedne v polovině května.

Praha 4 chce pro své sídlo moderní kancelářskou budovu, nejlépe v blízkosti stanice metra. Radnice také požaduje, aby bylo nové sídlo bezbariérové a aby bylo možné v jeho okolí parkovat. V budově by měli být pouze úředníci, obřadní síň nebo sál pro zastupitelstvo zůstane v současné nuselské radnici. „Všechno necháváme na nabídkách. Ale byli bychom rádi, aby ke stěhování došlo příští rok,“ dodal Horálek.

Úředníci čtvrté městské části v současné době sídlí v několika propojených budovách v Táborské ulici v Nuslích, tedy takřka na okraji tohoto pražského obvodu. Část domů ale není v majetku městské části, podle Horálka se radnice dokonce o jeden objekt soudí. Současné kanceláře byly původně byty, až 30 procent prostor údajně tvoří chodby. Budovy, které jsou pro mnohé obyvatelé Prahy 4 špatně dostupné, navíc nejsou bezbariérové a v jejich okolí je nedostatek parkovacích míst.

Původní památkově chráněnou nuselskou radnici, která je součástí tohoto komplexu, městská část nedávno zrekonstruovala. Budova, která pochází z let 1908 až 1909, má nově například bezbariérový výtah. Městská část také přesunula do nižších pater nejvíce navštěvované odbory, jako je třeba matrika. Renovovány byly i zastaralé rozvody elektřiny a vytápění, radnice dostala novou střechu.

Novou radnici v příštích letech plánuje také například Praha 7. Její sídlo by se mělo stát součástí nové výstavby, kterou v lokalitě Bubny – Zátory plánuje společnost Orco. Náklady městská část už dříve odhadovala na 400 až 450 milionů korun.

Zdroj: Zpráva ČTK 4.5.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*