Praha 8 prodá takzvaný hotelový dům na sídlišti Invalidovna

Osmá městská část prodá za více než 81 milionů korun takzvaný hotelový dům na sídlišti Invalidovna v pražském Karlíně. Rozhodli o tom zastupitelé, sdělila ČTK mluvčí Prahy 8 Helena Šmídová. Cenu nabídla společnost Pražská správa nemovitostí. Dům je technickou kulturní památkou, je však ve špatném stavu a vyžaduje rekonstrukci.

V montovaném panelovém domě je 157 bytů převážně o velikosti jedna plus jedna a dva plus KK. K budově patří pozemek o rozloze 1036 metrů čtverečních. Znalecký posudek minimální cenu objektu odhadoval na 47,2 milionu korun.
Dům je ve špatném technickém stavu, vyžaduje kompletní opravu. Většina obyvatel se z domu v minulých letech vystěhovala, městská část jim nabídla náhradní bydlení. „V současné době zbývá osm bytů, které jsou obsazené,“ uvedl místostarosta Martin Roubíček.
Městská část chtěla původně objekt rekonstruovat sama. Podle Roubíčka ale Praha 8 nemá dostatek peněz, oprava by totiž stála kolem 200 milionů korun. Zájem o dům neměl ani magistrát, který údajně v objektu chtěl zřídit sociální bydlení. Proto se Praha 8 rozhodla budovu prodat.
Montovaný panelový dům v Molákově ulici, který má jedno podzemní a jedenáct nadzemních podlaží, pochází z 60. let 20. století. Za minulého režimu byl experimentální budovou hotelového typu. Dům, který koncepčně vychází ze vzoru Le Corbusierových obytných jednotek, je specifický zejména na tehdejší dobu moderním technickým provedením. Patří k nim sádrokartonové příčky, průběžná okna a dlouhé duté panelové překlady, díky nimž se zvětšila rozloha místností. Hotelový dům byl uvnitř zcela vybaven a lidé se tam mohli nastěhovat v podstatě jen s oblečením.


Zdroj: ČTK, sdv vju, 18. září 2008.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*