Praha 8 zrušila tendr na opravu prostoru u metra C Ládví

(ČTK) – Nové vedení Prahy 8 zrušilo výběrové řízení na opravu prostoru u stanice metra C Ládví. Důvodem jsou vysoké náklady, radnice bude hledat levnější variantu oprav. ČTK to dnes řekl starosta Ondřej Gros (ODS). Zakázku vypsala radnice letos v srpnu a tehdejší vedení radnice náklady odhadlo na 40 milionů korun. Na Ládví mělo být mimo jiné upraveno náměstí a měl vzniknout prostor pro trhy nebo kašna.

„Projekt, jak byl připraven, je příliš drahý. Prostor ale chceme opravit, nicméně ve střízlivější variantě,“
řekl Gros. Jak bude konkrétně projekt změněn a jakou částku bude chtít radnice do úprav vložit, neřekl. Gros před zhruba 14 dny v rozhovoru s ČTK řekl, že radnice musí snížit běžné výdaje a v rámci úspor tak zastaví přípravy některých projektů.

U stanice metra mělo podle původního plánu vzniknout nové velké náměstí, na kterém budou pořádány kulturní akce, poté i malé náměstí a místo pro farmářský trh. Postavena měla být kašna, vysázena nová zeleň a vztyčen památník architekta přilehlého sídliště Viktora Tučka.

Radnice nechala v minulosti opravit okolí obchodního a kulturního centra Krakov, kde vzniklo nové náměstí. Upravit nechala podzámčí u Libeňského zámku. Plánovala rovněž obnovu Elsnicova náměstí v Libni, včetně odkrytí koryta Rokytky. To se zatím nestalo.

Doplněno Stabaweb:
Na základě výběrového řízení se stal zpracovatelem projektové dokumentace revitalizace centrálního náměstí sídliště Ďáblice u metra Ládví kolektiv architekta Jana Hendrycha se. Jejich vítězný návrh je založen na jasném rozdělení tohoto veřejného prostoru na plochy s různými charaktery a funkcemi. Tento princip je podpořen použitím různých typů materiálového řešení, zeleně, použitého mobiliáře a svítidel.

Související články:
Revitalizace centrálního náměstí sídliště Ďáblice u metra Ládví  22.9.2017
Nová podoba centra Ládví  8.10.2015

Rekonstrukce prostoru u centra Krakov  24.1.2017
Ládví – centrum sídliště Ďáblice  8.3.2016

Studie revitalizace toku Rokytky 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*