Praha uzavře memorandum o rozvoji Palmovky

(ČTK) – Pražský magistrát uzavře s dopravním podnikem (DPP) memorandum o budoucím rozvoji Palmovky. Dokument má zajistit spolupráci při rozhodování o budoucnosti okolí stejnojmenné stanice metra B. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí 27. dubna 2020 schválili pražští radní. Pozemky na Palmovce patří jak hlavnímu městu, tak dopravnímu podniku. Palmovka patří mezi takzvaná významná rozvojová centra a dlouhé roky je ve špatném stavu. V budoucnu by zde měla vzniknout nová zástavba.

„Jedná se o jeden z posledních větších pozemkových celků strategicky umístěných v hlavním městě Praze, kde je hlavní město vlastníkem pozemků případně je ovládající osobou v DPP,“
píše se v dokumentu. Spolupráce má podle dokumentu zajistit koordinovaný postup zejména v právních, projekčních, ekonomických a územně plánovacích krocích.

V západní části území stojí nedokončené Centrum Palmovka, kde měla mít radnice nové sídlo. Jeho stavbu schválila Praha 8 v roce 2010, dosud však nebylo, mimo jiné kvůli sporům se stavebníky, dokončeno. Co bude s torzem budovy, zatím není jasné.

Jak bude v budoucnu spolupráce vypadat, by mělo být rozhodnuto dokonce letošního roku. Podle schváleného dokumentu je ve hře možnost podpisu mandátní smlouvy, výpůjčka nebo takzvaný společný podnik, který by obě strany založily. Společný podnik plánoval DPP kvůli snazšímu výkupu pozemků za minulého vedení Prahy u stavby metra D, současné vedení od něj ustoupilo.

Související články:
Zastupitelé Prahy 8 neschválili zadání studie rozvoje Palmovky  23.4.2020

Doplněno Stavbaweb:
Zatím nedostavěnou budovu Josefa Pleskota na Palmovce včetně horního proskleného prostoru v atriu můžete navštívit v seriálu Zrádci Viktora Tauše. V posledním díle (stopáž 30:20) uvidíte i byt, který tam filmaři postavili.Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*