Praha vypsala zakázku na stavbu kolektoru pod Hlávkovým mostem

(ČTK) – Praha výběrové řízení zveřejnila ve věstníku veřejných zakázek. Předpokládaná hodnota nového kolektoru je 370 milionů korun. Kolektor má propojit dva jiné kolektory končící na obou březích Vltavy. V současné době jsou inženýrské sítě vedené v mostě.

Hlávkův most (zdroj: Aktron / Wikimedia Commons)
Nový kolektor má vést přes ostrov Štvanice a pod Vltavou, vybudován má být do března 2016. Jeho stavba bude náročná, stavební firma si bude muset poradit se složitými geotechnickými podmínkami. Praha ho musí vybudovat, aby mohla v blízké budoucnosti začít s generální opravou samotného Hlávkova mostu. Kolektor má stavební povolení od roku 2006, již dvakrát muselo být prodlouženo.

Kolektorová síť umožňuje průběžně kontrolovat, udržovat a vyměňovat inženýrské sítě, pokládat nové sítě a provádět údržbu technického vybavení bez jakéhokoliv zásahu do povrchu ulice.

Kolektory v Praze měří zhruba 90 kilometrů. V chodbách vysokých 2,4 metru a širokých 2,7 metru jsou uloženy všechny inženýrské sítě jako například elektrické vedení nebo vodovod. Kolektory spravuje firma Kolektory Praha, kterou vlastní hlavní město.

 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*