Praha zažádá příští rok o stavební povolení pro Dvorecký most

(ČTK) – Pražský magistrát zažádá v příštím roce o stavební povolení pro stavbu nového Dvoreckého mostu spojujícího Prahu 4 a 5. Samotná stavba by mohla začít na začátku roku 2022. Na dotaz ČTK to řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Stavba by měla podle odhadů vyjít zhruba na miliardu korun.

Dvorecký most zlepší dopravní propojení zlíchovského a podolského břehu Vltavy. Sloužit bude pouze pro tramvaje, pěší a cyklisty, přejedou po něm v případě potřeby záchranáři.

„Máme odevzdaný koncept dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení. V letošním roce ho budou dodělávat. Očekávám, že v příštím roce bude zažádáno o stavební povolení,“
řekl Scheinherr.

Pokud vše půjde bez problémů, samotná stavba by podle náměstka měla být zahájena na začátku roku 2022. V současné době je prováděn geologický průzkum podloží.

Východní vyústění mostu bude u Žlutých lázní severně od Jeremenkovy ulice. Západní povede poblíž tramvajové zastávky Lihovar. Součástí projektu je návrh nové tramvajové zastávky Dvorecký most. Původně měl most sloužit i pro auta. V roce 2009 za vlády primátora Pavla Béma (ODS) bylo rozhodnuto, že bude bez aut.

Zatím poslední pražský most přes Vltavu, Trojský most, byl zprovozněn v říjnu 2014. Nahradil Trojský tramvajový most z roku 1981, přezdívaný „rámusák“, jehož provoz byl ukončen 7. října 2013.

Doplněno Stavbaweb:
Vítězný návrh ateliérů Tubes a Atelier 6 najdete ZDE.
Ostatní návrhy najdete na stránkách soutěže:
Soutěž o návrh Dvoreckého mostu

Související články:
Ateliéry Tubes a Atelier 6 zpracují dokumentaci Dvoreckého mostu  14.12.2018
Praha vybrala vítězný návrh Dvoreckého mostu  3.10.2018

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Provedl někdo průzkum, kolik lidí dnes míří auty z jednoho břehu na druhý? Aby se po zprovoznění kratší cesty tramvají dalo porovnat, zda došlo ke změně.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*