Praha zrušila stavební uzávěru na jihu Smíchova proti nádraží

(ČTK) – Developer, který chce postavit mezi Nádražní a Strakonickou ulicí na pražském Smíchově polyfunkční budovu, může požádat o územní rozhodnutí a stavební povolení. Pražští radní dne 30. ledna 2018 zrušili stavební uzávěru území na jihu Smíchova proti nádraží, která mezi zmíněnými ulicemi zakazovala stavět. Vyplývá to z materiálu, který radní schválili. Kdy firma Smíchov Real Estate začne na pozemku budovu nazvanou Smíchov Business Park stavět, v materiálu není. Vedle tohoto objektu vznikne na místě smíchovského nádraží nová čtvrť.

Pozemek, kde má centrum vzniknout, je na místě bývalé mlékárny mezi ulicemi Nádražní, Rozkošného a Strakonická a areálem KV Elektro. „V rámci navrhované transformace dojde k odbourání nevhodných přístaveb, vizuálnímu sjednocení stávajících budov a výstavbě nových objektů,“ píše se v dokumentu.

Nově tam vznikne sedmipodlažní administrativní budova, která obestaví bývalou vodárenskou věž. Na některých ze stávajících budov vzniknou nástavby a ve vnitrobloku bude lobby, která bude sloužit jako komunikační centrum business parku. „Součástí záměru je také nové dopravní napojení areálu, stavba podzemního parkoviště, nové napojení na inženýrské sítě, doplnění zeleně a areálové oplocení,“ stojí v materiálu.

S výstavbou podle dokumentu souhlasí příslušné magistrátní odbory i Institut plánování a rozvoje (IPR). Po jednání IPR s developerem byl projekt oproti původnímu plánu mírně upraven. Přepracován byl půdorys administrativní budovy, navrženo nové řešení oplocení, které bude polopropustné, a byly navrženy nové cesty pro pěší do Strakonické ulice.

Smíchov se má v následujících letech proměnit také v oblasti nádraží, kde vznikne nová čtvrť Smíchov City. Počátkem roku tam začala demolice nevyužitých budov, které ustoupí první etapě nové čtvrti. Stavba více než 400 bytů a 9500 metrů čtverečních kanceláří by podle plánů Sekyra Group měla začít koncem letošního roku a potrvá zhruba dva a půl roku.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*