Pralinky

Zadání znělo jasně: Prodejna Pralinek, tedy komerční interiér, ve kterém jde zejména o prezentaci příběhu, příběhu firmy i samotného produktu.
Šlo v podstatě o jednu místnost, která musela být naprosto dokonalá a pak zázemí prodejny, kam se zkrátka muselo „jen” všechno vejít.
Prodejna pralinek. To znamená pralinky, čokoládoví zajíci, čokoládoví koně, slepice, všechno. Velké množství různých produktů a všechny musely být vidět. Rozhodli jsme je zarámovat mosazí, aby vedla zákazníkovy oči. Zbytek nábytku je černý, aby mosaz vynikla.
V prodejně zbylo trochu místa pro pár křesel. Chtěli jsme vytvořit pocit „jako v obýváku”: lampa, polštářky, taková domácí pohoda u krbu. Krb se bohužel nepodařil. Perfektní by byla dřevěná parketová podlaha, ale neprošla z provozních důvodů a dlažba s potiskem dřeva by byla falešný materiál, což samozřejmě nepřipadalo v úvahu. Udělali jsme tedy dlažbu ve stejném formátu a pokládky jako parkety a vypadá to skvěle.
Nakonec zbyly dvě holé stěny. Chtěl jsem je využít k tomu, abych zákazníkům sdělil, že za tou čokoládou je nějaký příběh, že je to opravdová čokoláda, žádná levná náhražka. Napadlo mě oslovit svého bývalého spolužáka z Liberce, aby nám pomohl stěny pomalovat. On udělal něco nádherného, dokonale vystihl atmosféru. Na první ze stěn namaloval obrovské srdce, v jehož středu je čokoládový bob a u něj dva kuchaři. Na druhé straně je slečna, která pralinkovým bublifukem vysílá pralinky do celého světa. Nádhera.

Slovo autora ilustrací: Strana přímo proti vám, kde jsou umístěny bílé dveře, je taková milá, vítací. Motiv srdce, který se soustřeďuje do středu z kakaových bobů, v němž je uprostřed samotné čokoládové srdce s celým bobem. Volil jsem tento jednoduchý motiv, aby to bylo lehce zapamatovatelné a lidé si to spojili s pralinkárnou, ale zároveň detailně vykreslené, aby v tom trošku hledali. Trochu toho tajemství. Na uvítanou jsou tam kuchaři, jeden drží metličku a druhý vařečku a už se nemůžou dočkat, až se pustí do přípravy další čokolády. Na druhé straně je slečna, která už ochutnala pralinky a krásně voní čokoládou, namáčí bublifuk ve tvaru pralinky do horké čokolády a rozfukuje pralinky po celém světě. Po pralinkárně poletují balóny a rostou květiny. Je to přeci jen svět vysoký a voňavý, ale schválně, nepřipadá vám na nich něco k nakousknutí?

Autorská zpráva
Foto: Martin ZoubekAutor: Michael Karnet
Ilustrace: Matyáš Prošek (hiiammat.cz)

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*