Pražané si mohou prohlédnout výstavu o možném rozvoji Strahova

Fotogalerie ke článku (1)

Strahov (zdroj:Útvar rozvoje hl. města Prahy)

Strahov (zdroj:Útvar rozvoje hl. města Prahy)
Celá fotogalerie (1)

19.9.-19.10.2008
Staroměstská radnice

Na pražské Staroměstské radnici si mohou lidé od 19.9.2008  prohlédnout výstavu, která ukazuje možnosti rozvoje okolí Masarykova stadionu na Strahově. Výstava vznikla na základě urbanistické soutěže, kterou letos v lednu vyhlásil útvar rozvoje města. Výstava potrvá do 19. října, otevřena je v pondělí od 11:00 do 18:00, od úterý do neděle pak od 09:00 do 18:00.

Přestože je Strahov místem s bohatou sportovní tradicí, v dnešní době spíše chátrá. Dominantou území je památkově chráněný Masarykův stadion, který není podle organizátorů soutěže funkčně ani ekonomicky životaschopný. Někteří urbanisté dokonce považují Strahov za jeden z největších brownfieldů v Praze.

Soutěž neměla podle Marie Plívové z útvaru rozvoje města vybrat konkrétní řešení, ale spíše ukázat, jak je možné zanedbaný prostor Strahova v budoucnu využít. Účastníci si mohli vybrat ze dvou základních směrů řešení - obecné využití Strahova nebo využití pro možné pořádání olympijských her.

Celkem se sešlo 23 návrhů z České republiky, Slovenska a Německa. Osm autorů si zvolilo olympijské řešení, zbytek se zabýval obecným rozvojem území. Odborná porota ocenila pět návrhů stejnou finanční částkou, jeden z návrhů dostal nižší finanční odměnu. "Z návrhů nevyplývají jednoznačné závěry, spíš by měly otevřít další diskusi," řekla ČTK Plívová.

Na výstavě si mohou lidé prohlédnout všech 23 řešení, podle kterých by mohlo na Strahově vyrůst sportovní centrum, golfové hřiště, lanová dráha, muzeum, multikino, hotely i obytné domy. Návštěvníci se mohou k jednotlivých návrhům vyjádřit nebo mohou napsat, jak by lokalitu chtěli v budoucnu využít.

Útvar rozvoje města chce nyní výsledky soutěže zobecnit a zapracovat do připravovaného konceptu nového územního plánu.

Zdroj: Zpráva ČTK 19.9.2008

Doplněno Stavbaweb:
Více informací o urbanistické soutěži o ideové řešení Masarykova stadionu a VRÚ Strahov naleznete zde.
Více informací o výstavě naleznete zde.


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*