Prázdninová Letní škola Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství pro děti

Zábavné prázdniny pro děti 7-14 let se zaměřením na řemesla, architekturu a stavitelství jsou realizovány ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Hospodářskou komorou Praha.

ABF výtvarné dílny 2020
– forma příměstských táborů přímo v srdci Prahy.

Děti se formou výtvarných dílen budou seznamovat s řemesly, architekturou, urbanismem, malováním i různými výtvarnými technikami. Součástí týdenního programu je i exkurze na některou ze zajímavých staveb v centru Prahy, která byla součástí Stavby roku. Děti budou seznamovány se stavbami v návaznosti na výstavu Stavba roku, budou malovat jak si představují svou vlastní „stavbu roku“ a budou ji také moci realizovat formou modelu a hravou formou se seznámí i se stavebními řemesly. Součástí výtvarné dílny je také seznámení s principy města a tvorbou modelů měst.

Na závěr každého týdne, vždy v pátek odpoledne proběhne v Galerii ABF prezentace výsledků týdenní práce dětí formou výstavy s vernisáží ve skutečné galerii, kterou si děti budou sami připravovat a instalovat, a kam mohou pozvat i své hosty (rodiče, sourozence, prarodiče…).

Výběr prací dětí jednotlivých prázdninových výtvarných dílen bude po skončení prázdnin vystaven v Nadaci ABF, v prostorách partnerů ABF výtvarných dílen 2020, bude představen i v rámci prestižní celorepublikové přehlídky Stavba roku 2020 a v rámci dalších akcí.

ABF výtvarné dílny probíhají vždy od pondělí do pátku zpravidla 8 ateliérových hodin denně:
09.00 – 12.00 hod. / ateliérová práce
12.00 – 13.00 hod. / pauza na oběd
13.00 – 16.00 hod. / ateliérová práce

K dispozici pro účastníky bude základní technické vybavení a dle charakteru kurzu i základní výtvarný materiál. Děti se formou výtvarných dílen budou seznamovat s řemesly, architekturou, urbanismem, malováním i různými výtvarnými technikami. Součástí týdenního programu je i exkurze na některou ze zajímavých staveb v centru Prahy.

Výtvarné dílny jsou určené pro děti 7-10 let a 11-14 let. Dílny budou realizovány v počtu cca 5-10 dětí v každé skupině.

ABF výtvarné dílny 2020 budou probíhat celý červenec a srpen 2020 v domě a Galerii ABF, Václavské náměstí 31, Praha 1.

Součástí je stravování formou dopolední a odpolední svačiny a oběda, včetně pitného režimu. K dispozici pro účastníky bude základní technické vybavení a potřebný výtvarný materiál. Budou respektovány a dodrženy všechny aktuální hygienické i další předpisy a doporučení. K dispozici bude dezinfekce i roušky.

Přihlášky a více informací o termínech  na emailu vzdelavaní@abf-nadace.cz
Více… 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*