Pražské Holešovice lákají nájemce z kreativních oborů

Po několika mediálních a reklamních agenturách, designových výrobcích a showroomech, velkém vydavatelství, televizní stanici nebo významném internetovém deníku se pražské Holešovice staly sídlem dalších společností z tzv. kreativních oborů.

Poradenská společnost DTZ stála v poslední době u pronájmu 1 381 čtverečních metrů kancelářských prostor televizi HBO v projektu Classis 7 nebo při podpisu nájemní smlouvy kreativního studia Cocoon na 930 m2 v projektu A7 Office Centre.

„Potvrzuje se, že oblast dolních Holešovice synergicky láká nájemce z tvůrčího prostředí. Jistě tomu pomáhá i fakt, že zde vzniká i velké množství zajímavě řešených kaváren a restaurací nebo společensky a kulturně přitažlivá místa typu galerie DOX,“ říká Bert Hesselink, vedoucí oddělení pronájmu kancelářských prostor v DTZ. Právě jeho tým nedávno zvítězil ve výběrovém řízení developera ORCO na exkluzivní pronájem komerčních ploch NORTH EAST CORNER o rozloze více než 50 000 m2 v první etapě chystaného projektu revitalizace areálu nádraží Praha-Bubny. DTZ rovněž nedávno získalo koexkluzivní mandát na pronájem komplexu Rosmarin Business Center na Praze 7 společnosti Heitman, který prochází komplexní rekonstrukcí a taktéž přitahuje pozornost společností zabývajících se kreativou.

Zájem společností o pronájem kanceláří v Praze-Holešovicích vyjadřuje i procento obsazenosti. I přes obecné ochladnutí poptávky má zhruba 75 % ploch v objektu A7 své nájemce. O něco hůře je na tom projekt Classic 7, což je však dáno jeho větší kapacitou. „Reklamní agentury a firmy s obdobným zaměřením, včetně architektonických studií, patří k častým poptávajícím,“ konstatuje Hesselink.

Oblast dolních Holešovic láká firmy mimo jiné pro dostupné nájemné (nájemci často preferují objekty kategorie B), dobrou infrastrukturu, dostupnost a v neposlední řadě také sepětí s průmyslovou architekturou. Spojení soudobého designu s industriálním skýtá značný prostor pro působivé, kreativní zpracování. Zajímavé řešení chystá i společnost ORCO, která na 25 hektarech připravuje jeden z nejrozsáhlejších projektů redevelopmentu v Evropě. 

Celkem má na místě nynějšího brownfieldu a nevzhledné sporé zástavby vzniknout na 1,2 milionu m2 hrubé podlažní plochy bytů, obchodů, služeb, kanceláří a dalšího plnohodnotného vyžití, rozsáhlý park nevyjímaje. DTZ pro NORTH EAST CORNER bude exkluzivně zajišťovat jak pronájem, tak marketing.

Tisková zpráva DTZ, 26. 2. 2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*