Pražský magistrát vypracuje zásady územního rozvoje

Fotogalerie ke článku (1)

Hradčany, zdroj: Wikipedie

Hradčany, zdroj: Wikipedie
Celá fotogalerie (1)

Nový území plán metropole bude hotov do roku 2010.

Pražský magistrát začne připravovat zásady územního rozvoje. S jejich zadáním dnes souhlasili zastupitelé. Kraje musí zásady vypracovat z nového stavebního zákona. Mají například určit základní strategii rozvoje městských částí.
„V Praze, která je současně obcí i regionem, se zpracování zásad těsně prolíná s pracemi na novém územním plánu města. Celý proces je proto o něco složitější než pro ostatní kraje," uvedl radní Martin Langmajer.
Podle zásad se zpracovávají územní plány, které určují, jakým způsobem mohou být využity jednotlivé parcely. Zásady se pořizují pro celé území kraje.
Město je musí vydat vyhláškou do tří let. Nové územní plány musí obce podle nového stavebního zákona vypracovat do roku 2012. Magistrát ale předpokládá, že nový území plán metropole bude hotov do roku 2010.

Zdroj: Zpráva ČTK, 29. listopadu 2007

Doplněno Stavbaweb:
Současný územní plán Prahy platí sedm let, za tu dobu v něm byly provedeny stovky změn. Schvalování dokumentu tehdy provázely protesty ekologických a občanských sdružení, s některými návrhy nesouhlasilo například ministerstvo životního prostředí a radnice řady městských částí. Plán je platný do roku 2010.

Pořizovatelem územního plánu hl.m.Prahy je Odbor územního plánu MHMP, který vypracoval
Návrh zadání Územního plánu Prahy
Zpracovatelem — projektantem nového Územního plánu je: Útvar rozvoje hl. m. Prahy

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*