On-line stream bude na Facebooku CAMP – Centrum městského plánování
Proč opravovat bytové i rodinné domy a nenechávat je chátrat, bourat je a na jejich místě stavět nové? Jaké netradiční konverze rezidenčních budov existují? A jak je můžeme rekonstruovat udržitelně a pomoci jejich obyvatelům ušetřit náklady na bydlení a zároveň zvýšit komfort žití? Udržitelné inovace jako tepelná čerpadla, solární panely či recyklace šedé vody navíc šetří peníze při provozu budovy. Klást důraz na udržitelné renovace rezidenčních budov pomůže i městům v budování jejich odolnosti. Inspirujte se z praktických příkladů, jak společnými silami můžete provést vaši rekonstrukci udržitelněji.
První přednáška z cyklu Rethink Architecture o udržitelných rekonstrukcích budov představí rezidenční domy.
Každý přednášející v 15 minutách představí základní koncepty, které používá ve své praxi. Následuje panelová diskuze, kde jsou možné dotazy publika v sále, i těch, kteří se dívají na online přenos. Mezi přednášejícími budou specialisté i specialistky z mnoha oborů: architekti, krajinářští architekti, městští zastupitelé a další.
Vystoupí:
Lukáš Ferkl, Envitrail – Rekonstrukce a jejich role při snižování uhlíkové stopy
Robert Platje, Mei architects – Fenix I (v angličtině)
Aleš Brotánek, ABateliér – Bytové domy Milín
Tereza a Michal Hoškovi, Zakladatelé – V Bezovém údolí
Barbora a Jiří Weinzettlovi, Atelier 111 – Dům na Kozině
Zdroj: www.rethinkarchitecture.cz
Projekt pana Vostrackého sleduju už delší dobu, má opravdu cit pro funkční a zároveň estetické stavby. Tahle není výjimkou.
Takhle má vypadat spolupráce mezi architektem a investorem. Je fajn vidět, že to může fungovat i bez zbytečných komplikací.
Zkušenosti s HELUZ zdivem máme taky pozitivní. Oceňuju, že není potřeba další zateplení. Jednoduchost a efektivita v jednom.
Kdo ma na starost stavební dozor na stavbě sv.Barbora v Peci pod Sněžkou
Taková onyxová stěna, to by bylo něco. Podsvícená, jako by byla průsvitná ...