Přestavba pošty v Hybernské ulici v Praze

Penta Real Estate vypsala v loňském roce architektonickou soutěž na novou budovu v Hybernské ulici v Praze, na místě bývalé budovy pošty. Do soutěže se zapojilo sedm pozvaných týmů z České republiky a Slovenska.

„Porota doporučila k realizaci návrh od Jakuba Klašky, který byl řadu let součástí týmu Zaha Hadid Architects, podílel se na budově Masaryčky a toto území důvěrně zná. V současnosti již pracuje v rámci vlastního ateliéru, ale je zřejmé, že vítězný návrh velmi dobře navazuje na existující okolní zástavbu. Návrh zaujal především svým designovým ztvárněním, prací s detailem a citlivým propojením historických a nových prvků,“ říká Pavel Streblov, obchodní ředitel společnosti Penta Real Estate.

Původní budova pošty na nároží Hybernské a Opletalovy ulice už řadu let neslouží svému dřívějšímu účelu a zůstala nevyužitá. Na pozemku o velikosti okolo 1600 m2 tak vyroste nová budova.

Pozvedne kvalitu veřejných prostranství v této části Hybernské ulice a zároveň naváže na právě zahájenou generální rekonstrukci Masarykova nádraží včetně důstojného nástupu na chystanou platformu nad kolejištěm. V partneru budovy vzniknou nové obchodní prostory, ve vyšších patrech se počítá s kancelářskými nebo coworkingovými prostory. Hrubá podlažní plocha budovy bude okolo 7300 m2.

„Historické architektonické prvky, jako jsou římsy, hloubky fasádních struktur a výrazné textury, jsou všechny převedeny do současného architektonického jazyka, navazujícího na okolní rytmus a měřítko. Klíčové původní části, jako jsou klenuté oblouky v přízemí, hrají stěžejní roli v organizaci budovy a jsou nyní také odhaleny do veřejného prostoru prostřednictvím průhledné fasády parteru,“ komentuje vítězný návrh jeho tvůrce, architekt Jakub Klaška ze studia Klaska Ltd.

Tisková zpráva
Vizualizace zdroj Penta

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*