Prestižní soutěž |Nejlepší z realit — Best of Reality 2012| zná vítěze

Světelné řešení Zumtobel a systém řízení LUXMATE v budovách na prvních dvou místech kategorie ”Nová administrativní centra” a v kategorii “Hotely”.

City Green Court v Praze 4 City Green Court v Praze 4
14. ročník soutěže
proběhl v pěti základních kategoriích: rezidenční projekty, nová administrativní centra, rekonstruované kanceláře, obchodní centra a hotely. Při posuzování projektů byla rozhodujcí kriteria: výběr lokality, urbanistické a architektonistické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu.

V kategorii nových administrativních center je vítězem City Green Court v Praze 4 za vytvoření vynikajícího pracovního prostředí v prestižní lokalitě Prahy 4, potvrzeného certifikací LEED PLATINUM. “Porota ocenila zejména transparentnost vnitřních prostor budovy díky jejich nasvětlení denním světlem.” Právě denní světlo je významnou součástí světelného řešení Zumtobel kdy na základě centrálního senzoru a řízení LUXMATE je doplňováno umělým osvětlením svítidly MELLOW LIGHT V LED podle nastavení a požadavků konkretního pracoviště. Nouzové osvětlení zajišťují svítidla RESCLITE. Úspory z osvětlení se tak spolupodílí na uváděné certifikaci LEED PLATINUM.

Druhé místo ve stejné kategorii získala budova IQ Ostrava Office Park v Ostravě. I zde se systém řízení osvětlení LUXMATE společnosti Zumtobel významně podílí na ekonomii a ekologii celého projeku.

Také druhé místo, ale v kategorii hotely si odnáší Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem. Zde se světelné řešení Zumtobel stará především o bezpečnost návštěvníků prostřednictvím nouzového osvětlení ONLITE a také řadou dalších svítidel, například PERLUCE a PANOS Q.
www.zumtobel.cz

IQ Ostrava Office Park v Ostravě Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*