Prevencí před horkem jsou solárně poháněné venkovní rolety

Aby horko zůstalo v parném létě jen za okny, je třeba skleněné plochy odstínit již zvenčí. Před žhnoucími slunečními paprsky se lze ochránit venkovními roletami a markýzami VELUX na solární pohon, tedy za pomoci samotného sluníčka. Nejefektivnějším zastíněním střešních oken jsou venkovní rolety, které v letních vedrech dokáží výrazně snížit vnitřní teploty a přehřáté podkrovní pokoje navrátit do příjemnějšího klimatu. Letošní novinkou bude elegantní lehká venkovní roleta VELUX z pevné, nepropustné tkaniny.

Účinek venkovního stínění spočívá v jeho prevenci – zamezení přístupu tepla k okenním tabulím, které by po zahřátí přenášely teplo do interiéru a vnitřní rolety či žaluzie už by jim v tom nedokázaly zabránit. „Vnitřní rolety a žaluzie pouze usměrňují přívod světla, ale přehřátí interiéru nezabrání. Spousta lidí to neví, ale jako ochrana před teplem je účinné jedině venkovní řešení. Když potřebujeme stínicím doplňkem regulovat teplotu v místnosti, musíme teplo odrazit ještě před okenní tabulí,“ vysvětluje podstatu fungování stínění Jakub Mrázek, produktový specialista společnosti VELUX.

Nová lehká venkovní roleta na solární pohon je z pevné nepropustné tkaniny
Sortiment vnější stínicí techniky VELUX v srpnu rozšíří lehká venkovní roleta z pevné, nepropustné tkaniny, která se ovládá pohodlně na dálku. Snadno ji namontujete i na starší střešní okno, ke kterému nevede elektřina, protože součástí výrobku je fotovoltaický článek zajišťující napájení. Elegantní lehká venkovní roleta účinně ochrání před horkem a zároveň zatemní interiér pro dokonalý spánek, pomůže ochránit soukromí a utlumí i hluk z deště. Z hlediska funkcí představuje lehká venkovní roleta VELUX střední variantu mezi venkovní roletou a markýzou.  „Věřím, že zákazníci toto rozšíření sortimentu dálkově ovládané stínicí techniky přivítají. Lehká venkovní roleta na solární pohon je ideálním řešením pro ty, kdo chtějí pohodlné dálkové ovládání za rozumnou cenu,“ říká produktový manažer společnosti VELUX Ivo Pavlík.

Venkovní roleta v létě chrání před sluncem, v zimě snižuje tepelné úniky

Maximální ochranu před sluncem představuje venkovní roleta VELUX, která zlepšuje tepelněizolační vlastnosti střešního okna celoročně. Dokáže zachytit až 97 % slunečních paprsků, což oceníme v létě, kdy výborně ochrání interiér před přehříváním. V zimě naopak zamezí únikům tepla a sníží tak náklady na topení. Venkovní roleta umožní zcela zatemnit místnost po celý den, takže poskytuje dokonalou ochranu soukromí i nerušený spánek. Bezúdržbová hliníková konstrukce s dlouhou životností odolává těm nejnáročnějším povětrnostním podmínkám a pomáhá chránit okno i před vloupáním. Snižuje také hluk dopadajících dešťových kapek a krupobití.

Venkovní markýza sníží teplotu v interiéru a zachová výhledy
Jednodušší variantou vnějšího stínění střešních oken a ochranou podkroví před teplem je markýza z průhledné síťoviny. I venkovní markýza odrazí sluneční paprsky dříve, než dopadnou na sklo střešního okna, takže dokáže citelně snížit teplotu v interiéru. Zároveň však ponechá výhled ven a propouští dovnitř světlo. Markýzy VELUX jsou vyrobeny ze síťoviny ze 100% polyesteru, která odolává vlivům počasí a zaručuje dlouhodobou životnost. Výhodou je rychlá a snadná instalace zevnitř  i pohodlné ovládání z interiéru.

Pohodlné dálkové ovládání venkovního stínění zajistí solární pohon
K tepelnému komfortu v interiéru samozřejmě patří i pohodlí při jeho zajišťování. Proč se tedy zapotit už při zatahování stínění, které je vysoko nebo na špatně přístupném místě, když může být ovládané dálkově? „Pokud má být elektrické ovládání napájené ze sítě, musí být k oknu přiveden kabel. Ale obejdeme se i bez kabelu, protože druhou a jednodušší variantou je elektricky ovládaná roleta nebo markýza na solární pohon. Baterie motoru je pravidelně dobíjena fotovoltaickým napájecím článkem, který funguje na bázi denního světla, tedy naprosto spolehlivě za každého počasí. Baterie se solárním zdrojem zajistí dostatečné nabití až pro 100 operací, a to i v případě, že slunce přímo nesvítí a baterie se nedobíjí,“ pokračuje Jakub Mrázek, produktový specialista společnosti VELUX.

Venkovní rolety a markýzy s dálkovým ovládáním a solárním napájením se ovládají pomocí jednoduchého dálkového ovladače a tří tlačítek. Dostupné funkce po stisknutí jsou otevřít/zavřít/stop. Dodávaný nástěnný ovladač je navíc již z výroby spárován s roletou pro zjednodušení a zrychlení montáže.

Vrcholem komfortního řízení teploty v interiéru je VELUX ACTIVE
S trochou nadsázky lze říci, že v rámci prevence přehřátí nejen místností, ale i našich „mozkových závitů“ je ideální svěřit ovládání střešních oken včetně stínění chytrému automatickému systému VELUX ACTIVE. Takové řešení  umožňují právě střešní okna a další výrobky VELUX na elektrický či solární pohon, který lze dokoupit a namontovat i dodatečně.

VELUX ACTIVE with NETATMO je systém automatického ovládání střešních oken, žaluzií a rolet pomocí senzorů a mobilní aplikace. Dostatek světla, tepla a čistého vzduchu (s nízkým obsahem CO2) v interiéru hlídají senzory a na základě vyhodnocení údajů se střešní okna se systémem VELUX ACTIVE automaticky otvírají, zavírají i zastiňují. Díky spolupráci s firmou NETATMO, vyvíjející systémy inteligentního řízení domácností včetně meteostanic, dokáže VELUX ACTIVE pracovat s on-line předpověďmi i reálným stavem počasí – před blížící se bouřkou či větrem umí flexibilně vyvětrat, v případě velkých veder posunout větrání na později anebo v určitou hodinu vytáhnout rolety, to když chcete být ráno probuzeni slunečními paprsky.

„Důležitou vlastností systému VELUX ACTIVE je také schopnost učit se. Systém analyzuje a zpracovává každodenní činnosti, aby lépe porozuměl tomu, kdy jste zvyklí vstávat, větrat i jakou teplotu doma preferujete. Dokáže se proto lépe přizpůsobit chodu každé domácnosti. Na základě těchto detailních vstupních informací a napojení do sítě NETATMO, která systému zprostředkovává informace o vývoji počasí, je VELUX ACTIVE velmi efektivní v rozhodování kdy a jak intenzivně větrat nebo stínit,“
představil na závěr maximum komfortu Jakub Mrázek, produktový specialista společnosti VELUX.

www.velux.cz

podle podkladů společnosti VELUXKomentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Ok)a jakým způsobem jsou žaluzie napájeny.? Solární energii a ovládají(zatemňují/roztemňují)se plně automaticky podle intenzity slunečního svitu.?předem děkuji za odpověď Stano

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*