PRG 20 21

Fotogalerie ke článku (1)

PRG 2021

PRG 2021
Celá fotogalerie (1)

Nejnovější publikace vydavatelství Zlatý řez provádí po nejnovější pražské architektuře. Autorkami jsou Jana Tichá a Irena Fialová.

PRG 20 21. Současná architektura. ISBN 80-87068-00-9

Poznámky autorek

Průvodce obsahuje více než sto nejzajímavějších staveb realizovaných na území Prahy po roce 1990. Výběr vznikl na základě rozsáhlých rešerší, posuzovaly jsme více než 500 staveb. Kritéria výběru byla dvojí. Jednak to byla kvalita architektonického konceptu, jednak městotvorný význam stavby. Proto jsou v průvodci zařazeny i stavby na okraji města, které nejsou snadno dostupné, ale ukazují zajímavé nové řešení zadání. Na druhé straně jsou tu výrazné budovy v centru Prahy, které významně zasahují do tváře města, aniž by představovaly mimořádný architektonický přínos. Celý přehled má být především praktickým průvodcem, proto jsme dávaly přehled stavbám, které jsou veřejnosti alespoň částečně přístupné. Z tohoto důvodu jsme do výběru zařadily minimum rodinných domů. Dalším důležitým kritériem výběru staveb byla snaha ukázat různorodost přístupů k architektuře. Snažily jsme se potlačit osobní preference a postihnout pestrost současné architektonické produkce na území města Prahy.
Průvodce obsahuje více než 100 nejzajímavějších staveb dokončených v letech 1994 až 2007, 18 stran mapových příloh v měřítku 1:20 000 s vyznačením polohy jednotlivých staveb, rejstřík architektů a kanceláří. Jednotlivé stavby jsou představeny fotografiemi a stručným textem, případně charakteristickým plánem (půdorys, řez, situace). ...

 

Zdroj: PRG 20 21

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*