Přihlaste svou realizaci do soutěže Interiér roku

Do devátého ročníku ocenění Interiér roku se mohou hlásit architekti a interiéroví designéři z České i Slovenské republiky do 28. 2. 2024. Ocenění Interiér roku bylo rozšířeno o devátou soutěžní kategorii nazvanou CENA ZAHRANIČNÍCH MÉDIÍ. 

Pořadatel, Institut bytového designu v Praze, navázal úzkou spolupráci s řadou magazínů např. z Itálie, Švédska, Dánska nebo Španělska. Jejich zástupci budou v nové kategorii hlasovat tak, že vyberou finalisty a vítěze napříč ostatními kategoriemi soukromého i veřejného interiéru. Někteří z šéfredaktorů dokonce přijedou 14. 5. 2024, aby osobně předali ocenění v pražském Centru současného umění DOX. Mezi tituly nechybí např. švédská RESIDENCE, italský časopis Casa Facile nebo Ville & Casali, dánský časopis RUM a další. Autoři oceněného vítězného interiéru získají světelný objekt navržený designérkou Kateřinou Handlovou, stejně jako vítězové ostatních kategorií.

Podoba ocenění je navrhována každý rok jiným designérem. Po autorech z předchozích let Rony Pleslovi, Václavu Mlynářovi, Jakubu Pollágovi nebo Borisi Klimkovi se tohoto úkolu ujala art direktorka sklárny Rückl, designérka Kateřina Handlová. Pro Rückl vyvzorovala dvě skvělé kolekce HERO.INE a Spirit, ale je také autorkou úspěšných svítidel pro sklárnu BOMMA. V minulosti pracovala např. pro Lasvit v Dubaji nebo značku Swarovski v Innsbrucku.

Soutěž Interiér roku je vyhlášena pod záštitami předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Senátu Parlamentu ČR, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, hl. města Prahy a starosty Prahy 7. 

Vítězové budou vyhlášeni v pražském Centru současného umění DOX v úterý 14. 5. 2024.

Tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*