Principy územního plánování evropských měst

„PRINCIPY ÚZEMNÍHO PLÁNOVÁNÍ EVROPSKÝCH MĚST“ – KRAJINY – POJETÍ KRAJIN V PLÁNU MĚSTA

v PÁTEK 20. ŘÍJNA 2017 v Rezidenci primátora hl. m. Prahy NA MARIÁNSKÉM NÁMĚSTÍ 1.

ZÁKLADNÍM CÍLEM je přinést do Prahy odbornou a profesionální diskuzi za účasti architektů a odborníků, kteří mají dlouhodobé zkušenosti s územním plánováním evropských měst. Tuto činnost, její vývoj a metodiky, jakožto i spolupráci institutů plánování s politiky, představujeme politické i odborné reprezentaci města Prahy i dalším hostům. TENTOKRÁT SE ZAMĚŘÍME NA KRAJINU A VEŘEJNÉ PROSTRANSTVÍ VE MĚSTĚ.

O své zkušenosti se podělí experti ANTONI VIVES Z BARCELONY, MARJA VAN NIEUWKOOP Z AMSTERDAMU, BETTE LUNDH MALMROS ZE STOCKHOLMU a PROFESOR GIUSEPPE CINA Z TURÍNA. Krátkými vstupy se také zapojí čestní hosté z předchozích konferencí – PETER GERO Z HAMBURGU, KOOS VAN ZANEN Z AMSTERDAMU, MARTIN KLAMT Z MNICHOVA A JIŘÍ KLOKOČKA.

O krajině promluví JIŘÍ PLOS a Metropolitní plán představí ROMAN KOUCKÝ, MARIE SMETANA, MARTIN KUBEŠ A JAROMÍR HAINC. Na závěr již tradičně proběhne debata zahraničních a domácích odborníků.
Konferenci moderuje předseda spolku, JOSEF SMUTNÝ.

Program a podrobnější informace naleznete v příloze pod článkem.

Konferenci pořádá spolek ČLOVĚK A PROSTOR ve spolupráci hlavního města Prahy, pod záštitou a za účasti primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové a pod odbornou záštitou Ústavu urbanismu Fakulty architektury Doc. Ing. arch. Jana Jehlíka a záštitou Velvyslanectví Nizozemského království a Velvyslanectví Švédska.

Odkaz na záznam z prosincového, prvního dílu konference:
www.clovekaprostor.cz/k1 
(doplněno Stavbaweb: Shrnující text o předchozí konferenci Principy územního plánování evropských měst vyšel v časopise Stavba 1/2017.)

Odkaz na záznam z dubnového, druhého dílu o bydlení:
https://www.clovekaprostor.cz/konference-vol2-videozaznam

Související články:
Praha přivítala konferenci na téma bydlení v metropolích  5.5.2017
Principy územního plánování evropských měst II.  21.4.2017
Principy územního plánování evropských měst  13.12.2016

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Promiňte mi překlepy v předchozím komentáři. Jistě smysl vět pochopíte i s nimi. Děkuji.

  2. Čtenář Stavbawebu says:

    Napadá mne, jest-li se stále neobjevuje znovu Amerika. Úkolem dneška je řešit přelidnění metropolí a zásobování energiemi, ochrana obyvatel před násilím a epidemiemi, najít způsob jak zastavit populační růst na kontinentech, kde se žije na hraně prostého přežití, protože vzdělanost j na úrovni středověku. zjistit, zda megapole jsou smyslem existence, nebo spíš menší aglomerace, z důvodů řízení, organizace dopravy a obecné bezpečnosti. Krajinu bych bral jako samostatnou kategorii, protože logicky trpí urbanizačním morem. Tedy pomalu hyne. Potur bych souhlasil s takovými konferencemi, neúůjde-li o poplácávání po ramenou, jací jsme tu a tam pašáci. A mimo jiné, co s migrací národů ve 21. století, která řádově poroste? Redistribuce obyvatel planety je totiž na pořadu dne, ne až za 5 nebo 10 let. To už bude pozdě. Chápou to na Fakultě architektury také?

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*